Koszyk

Jesteśmy świadomi tego, jakie niebezpieczeństwa zagrażają zarówno naszym użytkownikom jak i nam samym jako właścicielowi systemów. Robimy wszystko, aby jak najbardziej zabezpieczyć system OptiMES jak i interesy naszych klientów. Pamiętamy też o społecznej odpowiedzialności biznesu, dbając zarówno o pracowników jak i o przyrodę. 

Z nami możesz czuć się bezpiecznie! A o tym dlaczego, dowiesz się poniżej.

Ograniczony dostęp

Serwery, na których znajdują się aplikacje naszych klientów pozwalają jedynie na ograniczony dostęp, co uniemożliwia wykradzenie informacji przez osoby z zewnątrz. Szyfrowanie transferu danych pozwala jeszcze skuteczniej chronić interesy naszych klientów.

Wszystkie nasze strony są szyfrowane za pomocą protokołu SSL, który odpowiada za zabezpieczenie danych między serwerem a urządzeniem klienta. W ten sposób dbamy o transmisje poufnych informacji użytkowników, gwarantując ich bezpieczeństwo. Certyfikat SSL dla naszych aplikacji został wystawiony przez Certum Domain Validation CA SHA2 co pozwala czuć się bezpiecznie naszym klientom.

Szyfrowanie SSL

Kopie zapasowe

W celu zabezpieczenia Państwa aplikacji przed przypadkowymi niepożądanymi działaniami pracowników (usuwanie, nadpisywanie danych), regularnie prowadzimy zapisy kopii systemów. Dzięki temu, jeżeli istotna część danych została naruszona, możemy przywrócić je z poprzedniego backupu.

W celu przywrócenia aplikacji do poprzedniej wersji należy skontaktować się z nami drogą mailową lub telefoniczną.

Aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo naszych klientów, sami dbamy o własne – pilnując aktualizacji oprogramowania i systemów. Takie działania minimalizują możliwość dostania się do naszych systemów przez niepowołane osoby, a co za tym idzie również zabezpieczają naszych klientów.

Aktualizacje oprogramowania i systemów

Monitorowanie systemów

Wszelkie paramenty związane z stabilnością systemów są monitorowane w sposób ciągły. Dbamy o to by reagować na jakiekolwiek anomalie tak szybko jak tylko możemy, tak by nasi klienci mogli czuć się bezpiecznie i nie odczuwali jakichkolwiek problemów z aplikacją. 

Działamy zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), umożliwiając naszym klientom, w każdym momencie dostęp do zmiany i/lub usunięcia wszystkich swoich danych. Aby tego dokonać konieczny jest kontakt z działem wsparcia.

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych
(RODO)

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Dbamy również o społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR). Nie drukujemy zbędnych dokumentów takich jak korespondencja e-mail, minimalizując użycie papieru w biurach. Aktywnie dbamy o rozwój pracowników zwiększając zarówno ich umiejętności jak i poziom wzajemnej współpracy. Działamy również na rzecz lokalnych społeczeństw.

Wszystkie nasze serwery są w zlokalizowane w Polsce, dzięki czemu dostęp do naszych aplikacji charakteryzuje się możliwie niskimi opóźnieniami. A ich fizyczna bliskość pozwala również na szybkie działania serwisowe w ramach jakichkolwiek anomalii.

Serwery w Polsce