Система управления производством
Система управления производством
System do zarządzania produkcją
System do zarządzania produkcją
Menu

Case Study firmy TOK-ART

O firmie TOK-ART

Tok-Art to ambitna firma świadcząca profesjonalne usługi kompleksowej obróbki metalu – frezowanie, toczenie, gwintowanie, cięcie, spawanie, wyciskanie na prasie, itd.

Zadanie dla OptiMES

Zadaniem wdrożenia było zapewnienie wygodnego narzędzia do zarządzania całą produkcją. Od zaplanowania realizacji zamówień, zleceń produkcyjnych, aż po operacje na konkretne maszyny.

Dzięki wdrożeniu, zoptymalizowano obieg informacji produkcyjnych, dokumentów i rysunków, które to pracownicy mogą analizować na panelach meldunkowych stosownie do posiadanych uprawnień. W końcu też planowane zużycie surowców i materiałów jest widoczne na jednym prostym raporcie. Synergi całości zapewnia inteligentny system magazynowy kontrolujący minimalne i maksymalne stany magazynowe.

Co szczególnie ważne, OptiMES automatycznie rozlicza czas pracy pracowników produkcyjnych na podstawie ich meldunków. Dzięki temu są nie tylko motywowani, ale też kierownik na każdym etapie zna koszt zlecenia i może nim odpowiednio sterować.

Osiągnięty efekt

Dzięki innowacyjnemu podejściu firmy Tok-Art, zespoły pracownicze od 3 lat korzystają z jednego spójnego narzędzia współpracy i komunikacji między biurem a produkcją. Produkcja i zasoby są optymalnie zaplanowane, a zlecenia realizowane terminowo z najwyższą jakością. Jako Zespół Syneo z dumą rekomendujemy tego klienta  innym naszych klientów.

Rozwój, a terminowość i jakość

Jak to zwykle bywa, dobry fachowiec ma dużo pracy. Im szybciej firma się rozwija, tym trudniej jest zachować terminowość i jakość ze względu na trudności organizacyjne. Rosną koszty stałe, powstaje coraz więcej odpadu, oraz więcej pracy z organizowaniem zaopatrzenia i pracowników. Firma Tok-art stawia sobie za cel wytworzenie wyrobów jednorazowych i seryjnych w krótkim czasie, więc zapasy magazynowe stali muszą być odpowiednio duże.

Często są to prace o bardzo wysokiej precyzji ze względu na współpracę m. in. z przemysłem lotniczym. Każdy detal podlega ścisłej kontroli ze względu na wyśrubowane normy jakościowe. Nowoczesny park maszynowy i proinnowacyjna kultura przekłada się na codzienną skuteczność i dynamiczny rozwój firmy. Firma wybiła się na rynku krajowym dzięki terminowości i fachowości.

Masz pytania?
Masz pytania?

Zespół specjalistów OptiMES ma już ponad 14 lat doświadczenia we wdrażaniu rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych.
Jeżeli masz jakieś pytania napisz do nas! Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu 535 455 855 i adresem mailowym biuro@syneo.pl.

Najnowsze wpisy

Wypróbuj OptiMES za darmo!

14 dni bez zobowiązań! Karta kredytowa nie jest wymagana.