Система управления производством
Система управления производством
System do zarządzania produkcją
System do zarządzania produkcją

Czasopismo „Production manager” doceniło naszego eksperta.

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Czasopismo „Production manager” doceniło naszego eksperta.

 

Jest nam bardzo miło poinformować, że czasopismo „Production manager” opublikowało opinie ekspercką Głównego Inżyniera Wdrożeń Syneo, Karola Chęcińskiego, w artykule „Mobilne sterowanie fabryką” (str. 104).

Z dumą publikujemy ją również na naszym blogu:

 

Ostatnio pracowałem z dyrektorem dużej narzędziowni, który miał dość ciągłego już gaszenia pożarów na produkcji i stert papierowych dokumentów. Szokujące jest to jak nagle stare metody przestały działać w warunkach rynkowych. Na domiar złego zakłada popadł w tarapaty finansowe i konieczna była natychmiastowa poprawa rentowności – przede wszystkim zwiększenie wydajności i obniżenie jednostkowego kosztu wytworzenia. Nie dość, że dyrektor miał na głowie rewolucję w zakładzie, to jeszcze zawisło na nim widmo zwolnienia.

 

 

Na szczęście na czas zwrócił się do nas o pomoc. W ciągu 6 tygodni wdrożył rozwiązanie OptiMES, zaczął oszczędzać kilka godzin dziennie sobie i swoim podwładnym. Uruchomił automatyczne harmonogramowanie i rozliczanie przygotowania, produkcji, logistyki i innych działów. Szybko wdrożył też szczegółowe rozliczanie kosztów zleceń i wydajności stanowiskowej dzięki podłączeniu do systemu maszyn i paneli meldunkowych (mobilnych i stacjonarnych tabletów).  Zmotywował pracowników przez powieszenie na każdej hali telewizora z wizualizacją wydajności stanowisk. Zaangażował kierowników działów w innowacyjne zmiany, bo aplikacja mobilna umożliwiła oderwanie ich od biurek i papierów. Zastąpił tablice uginającą się pod ciężarem przyczepionych kartek dużym monitorem, żebym ba bieżąco kontrolować realizację zleceń, niewelować zagrożenia i rozwiązywać problemy.

Wprowadził więc sporo zmian organizacyjnych, których kręgosłupem jest OpiMES. Skokowo poprawił rentowność i uratował firmę przed bankructwem. Ciekawe, że dopiero po czasie zdał sobie sprawę, że rozwiązał również problemy z bezpieczeństwem poufnych informacji. Teraz ma czas i dane, żeby zajmować się tym co najważniejsze, czyli codzienną optymalizacją procesów i zwiększeniem zysków firmy.

Serdecznie zapraszamy do lektury bieżącego wydania (nr 3(9) czerwiec-lipiec 2017)!

 

Autorem wpisu jest
Zespół Syneo.pl
+48 575 999 537
biuro@syneo.pl

Masz pytania?
Masz pytania?

Zespół specjalistów OptiMES ma już ponad 14 lat doświadczenia we wdrażaniu rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych.
Jeżeli masz jakieś pytania napisz do nas! Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu 535 455 855 i adresem mailowym biuro@syneo.pl.

Najnowsze wpisy

Wypróbuj OptiMES za darmo!

14 dni bez zobowiązań! Karta kredytowa nie jest wymagana.