Система управления производством
Система управления производством
System do zarządzania produkcją
System do zarządzania produkcją
Menu

Jak system zarządzania magazynem może usprawnić łańcuch dostaw?

 • Home
 • /
 • Blog
 • /
 • Wiedza
 • /
 • Jak system zarządzania magazynem może usprawnić łańcuch dostaw?

Dobra organizacja pracy i wydajność procesów jest ważna dla każdego typu działalności, jednak gdy mowa o funkcjonowaniu firm produkcyjnych i centrów logistycznych temat ten jest szczególnie istotny. Firmy produkcyjne, dystrybucyjne i logistyczne, które opierają swoje działania na przestarzałych metodach, nie są w stanie sprostać dzisiejszym wymaganiom rynkowym. Papierowa dokumentacja pogrążona w chaosie, ręczne liczenie i wprowadzanie danych na pewno nie zwiastuje miarodajnych zysków, a tym bardziej nie prowadzi do osiągnięcia przewagi rynkowej. W jaki sposób system zarządzania magazynem WMS może zwiększyć wydajność łańcucha dostaw i obniżyć koszty?

Co to jest system WMS?

WMS to oprogramowanie stworzone do zarządzania gospodarką magazynową. Pozwala ono właścicielom firm oraz osobom zarządzającym zyskać pełen wgląd i kontrolę we wszystkie procesy magazynowe – od przemieszczania zapasów i wykorzystanie przestrzeni po trendy sprzedażowe. System WMS umożliwia śledzenie każdego pojedynczego elementu od momentu przyjęcia na magazyn do czasu, kiedy go opuszcza. Oprogramowanie automatyzuje powtarzalne czynności, optymalizuje przydział i wykonanie zadań, dostarcza wyczerpujących danych oraz kontroluje stany magazynowe. A wszystko to przy znacznie mniejszym zaangażowaniu czasowym pracowników i bez ryzyka błędów.

Co zyskujesz wdrażając system zarządzania gospodarką magazynową WMS?

Implementacja tego narzędzia bardzo szybko zmieni Twoje spojrzenie na zarządzanie magazynem. W jaki sposób ten system może usprawnić Twój łańcuch dostaw?

 • Optymalne zarządzanie zapasami
  Klasyczne metody zarządzania zapasami obejmują ręczne liczenie i wiele formalności związanych ze śledzeniem towarów przyjmowanych i wydawanych z magazynu. W obecnych warunkach, gdy tempo pracy w branży logistycznej i dystrybucyjnej znacząco wzrosło, taki sposób działania jest niewystarczający. System WMS, w połączeniu ze znacznikami RFID, skanerami i terminalami mobilnymi może śledzić w czasie rzeczywistym wszystko na magazynie. Dotychczasowe ręczne kompletowanie i pakowanie odchodzi w niepamięć, nie musisz się już zastanawiać gdzie co jest ani czy masz wystarczające zapasy pod kątem nowego zamówienia. Program WMS gromadzi i przetwarza dane historyczne, dzięki czemu możesz lepiej przewidywać przyszłe potrzeby klientów i podnieść poziom obsługi.
 • Ograniczenie błędów i utraty zapasów
  Uszkodzenia oraz błędy obniżają wydajność magazynu oraz generują dodatkowe koszty. System WMS zwiększa efektywność zapasów – pomaga ograniczyć błędy generowane w trakcie wysyłki jak również uszkodzenia przedmiotów na magazynie.
 • Zwiększona wydajność przepływu pracy
  Wspomniane kwestie, takie jak lepsze zarządzanie zapasami, ograniczenie błędów wynikających z czynnika ludzkiego oraz strat materiałowych zwiększają wydajność pracy. Co więcej, system WMS śledząc przemieszczanie w obrębie magazynu, pomaga ograniczyć niepotrzebne ruchy – zarówno surowców, wyrobów jak i pracowników. Sugeruje najbardziej optymalne miejsca i ścieżki oraz pomaga wyeliminować niektóre ręczne procesy.
 • Obniżenie kosztów
  Wszystkie omawiane do tej pory optymalizacje przyczyniają się też do głównego celu jaki jest rozsądne cięcie kosztów. Efektywne zarządzanie zapasami zapobiega stratom. Wzrost wydajności, dzięki lepszej organizacji pracy i automatyzacji, oszczędza natomiast pieniądze w postaci mniejszej ilości roboczogodzin.

System do zarządzania magazynem jest niezbędny dla efektywnej pracy Twojego magazynu. Działający w chmurze system WMS od OptiMES to najlepsze rozwiązanie. Przyjazny użytkownikowi interfejs i intuicyjność w działaniu idą w parze z zaawansowanymi możliwościami oraz atrakcyjną ceną. Zespół OptiMES pomoże Ci obniżyć koszty, zwiększyć komfort pracy oraz poprawić wydajność. Porozmawiaj ze specjalistą, aby sprawdzić, jakie rozwiązania będą najlepsze dla Twojej firmy!

Masz pytania?
Masz pytania?

Zespół specjalistów OptiMES ma już ponad 14 lat doświadczenia we wdrażaniu rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych.
Jeżeli masz jakieś pytania napisz do nas! Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu 535 455 855 i adresem mailowym biuro@syneo.pl.

Najnowsze wpisy

Wypróbuj OptiMES za darmo!

14 dni bez zobowiązań! Karta kredytowa nie jest wymagana.