Optymalizacja produkcji – jakie narzędzia wybrać

Optymalizacja produkcji – jakie narzędzia wybrać?

Zoptymalizowane procesy produkcyjne są dzisiaj niezbędne do zajęcia dobrej pozycji na rynku i zdobycia przewagi konkurencyjnej. Aby sprostać aktualnym wyzwaniom, firmy produkcyjne stoją przed koniecznością wdrażania systemów produkcyjnych oraz rozwiązań automatyzujących pracę. Tylko taki kierunek działań zapewnia szybsze, bardziej elastyczne i bezpieczniejsze procesy produkcyjne – a co za tym idzie wzrost wydajności, niezawodności oraz opłacalności produkcji.

Spis Treści:

Wydajna fabryka 4.0. – zalety wykorzystania nowych technologii

Efektywne funkcjonowanie Twojej firmy jest równoznaczne z podążaniem za rozwiązaniami, jakie podsuwa nam dzisiejsza zaawansowana technologia. Nowoczesne maszyny i urządzenia automatyzujące pracę, systemy sterowania i systemy do zarządzania produkcją znacząco przyczyniają się do poprawy wydajności i wzrostu zysków.
Automatyzacja procesów odciąża pracowników, którzy zamiast zajmować się powtarzalnymi czynnościami mogą spożytkować czas i energię na bardziej skomplikowane działania. Równie ważne jest to, że systemy zarządzania produkcją. We współpracy z czytnikami, skanerami itp. Eliminują znakomitą większość błędów pojawiających się przy ręcznym wprowadzaniu danych. Dzięki temu otrzymujesz szybki i swobodny dostęp do ogromnych zbiorów rzetelnych danych, które są podstawą do zaawansowanych analiz, prognoz i symulacji. Podejmowanie kluczowych decyzji staje się dużo bardziej efektywne.

Inne ważne zalety automatyzacji i optymalizacji to wyższa jakość i niższy koszt wyrobów końcowych, większa stabilność procesów i bezpieczeństwo oraz zmniejszone bezpośrednie koszty pracy.

Wybór systemu do zarządzania produkcją

Rzecz jasna, nie każdy system nadaje się dla każdej firmy. Podstawą jest odpowiednio zaprojektowany i wdrożony system produkcyjny. Jego implementacja powinna być poprzedzona wnikliwą analizą, która uwzględni specyfikę firmy, obecnie stosowane rozwiązania, bieżące potrzeby i cele, ale także zostawi otwartą drogę na przyszły rozwój i modyfikacje.
Decydując się na inwestycję w kompleksowy system zarządzania produkcją OptiMES wybierasz jedno narzędzie, które rozwiązuje wiele kluczowych problemów produkcji. Mowa tu między innymi o kwestiach takich jak:

  • marnotrawstwo zasobów (materiały, surowce, półfabrykaty ale także wykorzystanie przestrzeni, zasobów ludzkich i sprzętowych),
  • chaos organizacyjny i problem z przepływem informacji,
  • mnogość niewspółpracujących ze sobą systemów i plików,
  • bałagan w dokumentacji i brak szybkiego dostępu do ważnych danych,
  • nierzetelne dane i analizy,
  • nieplanowane przestoje i awarie maszyn,
  • niestabilność produkcji,
  • niedotrzymywanie terminów zleceń,
  • straty finansowe będące efektem kumulacji powyższych problemów.

Zespół wdrażający Optimakersposiada kilkunastoletnie doświadczenie w optymalizacji procesów firm produkcyjnych. W odróżnieniu od wielu dostępnych narządzi ten system do zarządzania produkcją powstał w oparciu o potrzeby polskich przedsiębiorstw produkcyjnych. Posiada on adekwatną ilość funkcjonalności, dzięki czemu kompleksowo zabezpiecza funkcjonowanie firmy produkcyjnie, a jednocześnie jest przejrzysty i łatwy w użytkowaniu. Skontaktuj się z doradcą Optimakers aby dowiedzieć się jak system może usprawnić Twoją produkcję.

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *