Система управления производством
Система управления производством
System do zarządzania produkcją
System do zarządzania produkcją
Menu

Skrócenie czasu zamówień produkcyjnych o 80% dzięki OptiMES

Zakład obróbki metali SOWA z siedzibą w Świnoujściu to kolejny użytkownik systemu OptiMES, który może pochwalić się efektywnym wdrożeniem narzędzia, a dzięki temu znacznym uproszczeniem procesu zamówień oraz zamówień do dostawców. Praca na OptiMES znacząco skróciła czas realizacji zamówień oraz tym samym, przyniosła realne oszczędności w firmie.

Przed wdrożeniem systemu OptiMES wszelkie dotychczasowe zamówienia były przygotowywane oraz generowane ręcznie. Cały proces wymagał drukowania poszczególnych dokumentów zamówienia oraz weryfikowania surowców dostępnych na magazynie. Tak prowadzony, tradycyjny sposób przyjęcia zamówień generował około 20-25 min czasu pracownika i to tylko w przypadku jednego zamówienia!

Klient zdecydował się na wdrożenie systemu OptiMES, który przede wszystkim miał ułatwić przebieg dokumentacji w firmie od oferty złożonej klientowi do wystawienia WZ.

OptiMES wspiera zarządzanie produkcją

Zamówienia do dostawców to jedna z funkcjonalności dostępnych w ramach systemu OptiMES.
To zautomatyzowane wsparcie przy zarządzaniu zamówieniami, przeprowadzaniu analiz przepływów towarów, tworzeniu zamówień i to z uwzględnieniem np. minimów magazynowych czy limitów logistycznych.

Firma SOWA we współpracy ze specjalistami OptiMES efektywnie wdrożyła moduł zamówień, tworząc równolegle bazę danych niezbędnych do zarządzania produkcją.

Efekt? Nasz klient po wdrożeniu programu na dzień dzisiejszy skrócił czas prowadzenia zamówień o 80% w skali miesiąca!

Program OptiMES automatycznie tworzy szablony, które pozwalają wygenerować w kilka sekund potrzebny, jednolity wzór wydruków. Co więcej, dzięki temu możliwe jest generowanie zamówień w przejrzystej formie, które można od razu skierować do dostawcy.

Dzięki OptiMES w naszej firmie nie tylko znacząco oszczędzamy czas pracy nad zleceniem, ale także zyskujemy przejrzystość zamówień. To narzędzie, które pozwala nam w logiczny sposób łączyć elementy procesu produkcyjnego oraz w prosty, intuicyjny sposób zarządzać bazą danych. Z całą pewnością jest to narzędzie szyte na miarę potrzeb klienta – Paweł Sowiński z firmy Sowa

 

Moduł zamówień to pierwszy z elementów wdrożenia u naszego klienta. OptiMES to narzędzie do kompleksowego zarządzania produkcją, dlatego firma SOWA zdecydowała się rozszerzenie działania programu o kolejne funkcjonalności.

W ramach współpracy z klientami wspieramy nie tylko technologicznie, ale również merytorycznie.
Wypróbuj OptiMES przez 14 dni za darmo
i oszczędzaj na produkcji jak setki naszych zadowolonych klientów.

Masz pytania?
Masz pytania?

Zespół specjalistów OptiMES ma już ponad 14 lat doświadczenia we wdrażaniu rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych.
Jeżeli masz jakieś pytania napisz do nas! Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu 535 455 855 i adresem mailowym biuro@syneo.pl.

Najnowsze wpisy

Wypróbuj OptiMES za darmo!

14 dni bez zobowiązań! Karta kredytowa nie jest wymagana.