przeliczniki pól

Użycie przeliczników pól

Opis sytuacji:

Ze względu na strukturę organizacyjną, osoba zajmująca się Zamówieniami nadzorowała również proces realizacji poszczególnych zleceń – tak aby informować klientów o postępach pracy.

Ze względu na fakt, że zamówienia opiewały na wiele pozycji oraz wiele zamówień realizowanych było dla tego samego klienta, sprawdzanie po kolei wszystkich zamówień w celu weryfikacji postępu zleceń było niewygodne.

Rozwiązanie

Okazało się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby dodanie kolumny “Zamówienie” oraz “Klient” w tabeli Zleceń. Nie chcieliśmy jednocześnie czekać na nowe funkcjonalności ze względu na ograniczony czas wdrożenia. Postanowiłem sprawdzić czy Przeliczniki Pól encji Zleceń produkcyjnych mogą dać mi żądane wartości. Okazało się, że nie jest to problemem i w prosty sposób mogę przygotować taką

Po pierwsze musiałem przygotować miejsca w których wyświetlą się dodatkowe informacje – Atrybuty. Dodałem Dwa atrybuty biorąc pod uwagę rodzaj danych jakie będą przechowywały (tekst).

Mając przygotowane odpowiednie pola, mogłem już dodać dwa przeliczniki pól, które podczas tworzenia zlecenia produkcyjnego będą sprawdzały dane z podpiętego zamówienia.

Wiedziałem że klient nie będzie tworzył zleceń produkcyjnych w inny sposób niż planowanie pozycji zamówień, więc nie musiałem brać pod uwagę scenariusza ze zleceniem bez podpiętego zamówienia.

W podobny sposób drugi przelicznik trafił do systemu. Atrybuty zleceń zostały wyciągnięte do kolumn, dzięki czemu w prosty i wygodny sposób klient mógł sprawdzać postęp produkcji z uwzględnieniem zamawiającego i numeru jego zamówienia.

Podsumowanie

Warto upewnić się, czy sami w prosty sposób nie jesteśmy w stanie przedstawić klientowi tych informacji, których brakuje mu na konkretnych widokach. Korzystanie z dokumentacji w Przelicznikach pól jest stosunkowo proste i może zniwelować koszty klienta oraz czas potrzebny na dopisanie kodu przez programistę.

Oszczędności

Dzięki ręcznemu dodaniu kolumn “Zamówienie” i “Klient” oszczędzono około dniówkę pracy programisty, a dostarczenie rozwiązania trwało pół godziny, a nie kilka tygodni (kolejka prac programistycznych).

Jeżeli uważasz, że w Twojej produkcji przyda się usprawnienie funkcjonowania, wypróbuj nasze bezpłatne 14-dniowe demo i sprawdź jaką wartość możemy Ci zaoferować. Chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *