Система управления производством
Система управления производством
System do zarządzania produkcją
System do zarządzania produkcją
Menu

Wsparcie w zarządzaniu produkcją mebli

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Wsparcie w zarządzaniu produkcją mebli

Firma Prohan to producent ekologicznych mebli z województwa kujawsko-pomorskiego.
Rodzinna firma, która istnieje na rynku już od 30 lat w swoich wartościach wymienia wiedzę i solidność, nie dziwi więc fakt, że od ponad roku w codziennej pracy wspiera ich narzędzie do zarządzania produkcją OptiMES.

To potrzeba uporządkowania i kontroli zleceń produkcyjnych sprawiła, że firma dotychczas pracująca na arkuszach Excel zdecydowała się na wybór OptiMES. Narzędzie do optymalizacji produkcji w branży meblarskiej w pełni spełniło oczekiwania klienta:

To program, który w jednym miejscu przechowuje wszystkie dane produkcyjne, zyskaliśmy pełną kontrolę i poczucie bezpieczeństwa – przyznaje Marcin Szcześniak, CEO Prohan

Program do optymalizacji produkcji w branży meblarskiej

Dzięki wdrożeniu OptiMES zwiększyła się efektywność w wielu obszarach produkcji w firmie Prohan. Jedną z funkcjonalności wykorzystywaną w codziennej pracy jest system realizacji produkcji (Manufacturing Execution System), który odpowiada za gromadzenie i dostęp do danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu nasz klient zyskał higienę danych, przejrzystość zamówień oraz co najważniejsze – eliminacje błędów ludzkich, które zdarzały się przy wcześniejszym wprowadzaniu danych do Excel.
Planowanie i przeplanowanie produkcji, a także jej rozliczanie to moduły, które pozwoliły oszczędzić 80% codziennego czasu pracowników i zachować kontrolę zleceń. Co więcej, system przypomina o zamówieniach oraz tworzy automatyczne raporty zwiększając produktywność w firmie przy równoczesnej redukcji kosztów!

Efektywniejsze zarządzanie magazynem dzięki OptiMES

Moduł zarządzania magazynem pomógł firmie Prohan zorganizować codzienną pracę i utrzymywać porządek na wszystkich płaszczyznach działań magazynowych. Tworzenie dokumentów magazynowych, produktów i struktury materiałowej wyrobów zostało zautomatyzowane, znacznie ułatwiając codzienne obowiązki pracownikom magazynu. To także duża oszczędność czasu na przyjęciach, wydaniach i kompletacjach.
Pracownicy automatycznie generują zapotrzebowania surowców do realizacji wskazanego zlecenia produkcyjnego oraz znacznie szybciej dokonują zamówień samych surowców dzięki dostępności danych w jednym miejscu. Magazyn Prohan został zorganizowany w taki sposób, aby dostępność informacji nie tylko przyśpieszała pracę, ale przede wszystkim ułatwiała działanie nie tylko samego magazynu, ale także produkcji.

„OptiMES to prosty i intuicyjny program, który dał nam poczucie bezpieczeństwa – po jego wdrożeniu mamy dostęp do wszystkim danych produkcyjnych i magazynowych w jednym miejscu. Zyskaliśmy pełną kontrolę i skróciliśmy czas przygotowania zamówień! Dostosowaliśmy OptiMES pod potrzeby produkcyjne Prohan i każdego dnia widzimy tego pozytywne efekty”

Marcin Szcześniak, CEO Prohan

Koniec roku to najlepszy moment na inwestycje w optymalizacje produkcji!
Zamów pakiet OptiMES z 15% zniżką na licencję i przygotuj się już teraz na wdrożenie w 2022 roku

Masz pytania?
Masz pytania?

Zespół specjalistów OptiMES ma już ponad 14 lat doświadczenia we wdrażaniu rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych.
Jeżeli masz jakieś pytania napisz do nas! Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu 535 455 855 i adresem mailowym biuro@syneo.pl.

Najnowsze wpisy

Wypróbuj OptiMES za darmo!

14 dni bez zobowiązań! Karta kredytowa nie jest wymagana.