Система управления производством
Система управления производством
System do zarządzania produkcją
System do zarządzania produkcją
Menu

Zaawansowane planowanie produkcji w dobie przemysłu 4.0.

Obecne trendy rynkowe sprawiają, że producenci codziennie zmagają się z wyzwaniami związanymi z naciskiem na obniżanie kosztów produkcji, skracanie czasu realizacji zleceń, zwiększanie jakości oraz elastyczne podejście. Optymalizacja procesów i wzrost wydajności produkcji stają się więc podstawowymi celami każdej firmy produkcyjnej – stanowią o ich konkurencyjności oraz udziałach, jakie zdobędą w rynku.
Zaawansowanie planowanie i harmonogramowanie produkcji, przy użyciu narzędzi takich jak system APS, jest niezbędne do osiągnięcia tych założeń.

Oprogramowanie do planowania produkcji na miarę XXI wieku

Wraz z systemem APS masz stały dostęp do kluczowych danych i wskaźników, dzięki czemu w pełni kontrolujesz produkcję, nawet w najbardziej podbramkowych sytuacjach. Dzisiejsze systemy wspierające zarządzanie produkcją wykorzystują osiągnięcia technologiczne charakterystyczne dla idei przemysłu 4.0. Mowa tu między innymi o zaawansowanych algorytmach bazujących na sztucznej inteligencji, rozwiązaniach cloudowych oraz szeroko pojętym Przemysłowym Internecie Rzeczy (IIoT). Wszystko po to, aby poprawić wydajność w Twoim przedsiębiorstwie, zoptymalizować alokację zasobów i przenieść produkcję na wyższy poziom.

System APS – co to jest?

Advanced Planning & Scheduling System to nowoczesne narzędzie do planowania, które ułatwia sprostanie wyzwaniom dzisiejszej produkcji. Oprogramowanie APS to proste i jednocześnie kompleksowe rozwiązanie, które zwiększa elastyczność działania firm produkcyjnych. System APS zaplanuje każdy typ produkcji, pokieruje działaniami pracowników a w razie potrzeby wykona dynamiczną modyfikację harmonogramu i poinformuje o pojawiających się ryzykach i problemach. Jest to łatwo konfigurowalne narzędzie, które można zintegrować z innymi, już istniejącymi w firmie systemami. Co bardzo ważne system APS -w odróżnieniu od ERP czy excela – harmonogramując produkcję opiera się na skończonych zasobach(maszyny, ludzie, materiały, narzędzia), uwzględnia bieżące ograniczenia oraz ustalone priorytety.

Korzyści z wdrożenia systemu APS

APS dostarczany przez OptiMES pomoże Ci lepiej planować i zarządzać produkcją. Dzięki niemu możesz:

  • zaplanować każdy typ produkcji,
  • zoptymalizować przepływy materiałowe i wąskie gardła,
  • wizualizować w czasie rzeczywistym postępy prac,
  • korzystać z zaawansowanych analiz i raportów oraz prognoz,
  • sprawdzać skutki różnych wariantów działań w formie wiarygodnych symulacji (np. kupna nowego sprzętu, zmiany w strukturze zatrudnienia czy modyfikacji kolejności realizacji zleceń),
  • generować szybko i sprawnie szablony technologii,
  • zachować profesjonalny obieg dokumentów i zgodność z certyfikacją ISO 900,1,
  • bardziej optymalnie planować zapotrzebowanie surowcowe i ludzkie (OptiMES kontroluje utrzymanie minimalnych stanów magazynowych jak również uwzględnia w planowaniu dostępność zasobów – rozumie konfiguracje zmian pracowniczych i brygad oraz macierze uprawnień),
  • podejmować dobre decyzje odnośnie kooperacji i wyboru podwykonawców.

System APS to najbardziej efektywne narzędzie do planowania dla firm produkcyjnych. Oprogramowanie dostarczane przez OptiMES zostało stworzone w oparciu o wieloletnie doświadczenia praktyków i odpowiada na realne potrzeby polskich firm produkcyjnych. Porozmawiaj z doradcą OptiMES o szczegółach wdrożenia systemu APS w Twojej firmie!

Masz pytania?
Masz pytania?

Zespół specjalistów OptiMES ma już ponad 14 lat doświadczenia we wdrażaniu rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych.
Jeżeli masz jakieś pytania napisz do nas! Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu 535 455 855 i adresem mailowym biuro@syneo.pl.

Najnowsze wpisy

Wypróbuj OptiMES za darmo!

14 dni bez zobowiązań! Karta kredytowa nie jest wymagana.