Koszyk
W rzeczywistości biznesowej często zaobserwować można zjawisko synergii – gdy dwa współpracujące ze sobą elementy przynoszą efekty znacznie lepsze, od tych, które można byłoby uzyskać bez ich połączenia. Niejednokrotnie to właśnie w takich rozwiązaniach tkwi sekret rynkowego sukcesu przedsiębiorstwa. Wspomniane połączenie może dotyczyć nie tylko zespołów pracowniczych, ale także narzędzi wykorzystywanych w pracy firmy. Godną polecenia ideą jest stworzenie powiązań pomiędzy środowiskiem CAD wdrożonym w przedsiębiorstwie produkcyjnym, a systemem do zarządzania pracą firmy – realizacją takiej idei jest integracja OptiMES z Catia. Ze względu na rozbudowany i wszechstronny charakter obu systemów, OptiMES i Catia mają ze sobą wiele wspólnego. Pierwszy z wymienionych programów łączy elementy ERP (systemu wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem), ale także MES i SCADA, czyli środowisk wyspecjalizowanych we wsparciu produkcji. Catia natomiast należy do najpopularniejszych środowisk CAD, ale zawiera także moduły charakterystyczne dla systemów CAM (komputerowego wspomagania wytwarzania) oraz FEM (rozwiązań z zakresu metody elementów skończonych, służących do zaawansowanych analiz np. wytrzymałości).
Integracja OptiMES z Catia jest połączeniem narzędzi IT, które służą nie tylko do realizacji bieżących zadań, ale także mają pomóc przedsiębiorstwom produkcyjnym w optymalizacji kluczowych dla nich procesów. Wiele funkcjonalności w środowisku Catia przeznaczonych jest nie tylko do projektowania, ale także dalszego rozwoju projektów oraz ich udoskonalania. OptiMES natomiast wspiera skutecznie optymalizację produkcji, ułatwiając wykrywanie wąskich gardeł, strat materiałowych i innych czynników wpływających negatywnie na wydajność pracy przedsiębiorstwa. Dzięki integracji OptiMES z Catia narzędzia te obejmują cały proces projektowania oraz produkcji, łącznie z kontrolą jakości gotowych wyrobów. Osoby decyzyjne otrzymują ponadto niezwykle szczegółowy wgląd we wszystkie ważne informacje i mogą z niespotykaną wcześniej precyzją wdrażać usprawnienia.
Pełna wiedza na temat kosztów produkcji, płynny i szybki obieg dokumentów (w tym dokumentacji projektowej), możliwość zautomatyzowania jak największej liczby zadań oraz jasna komunikacja pomiędzy różnymi działami firmy – to zaledwie niektóre korzyści z integracji OptiMES z Catia. Warto podkreślić, że proces łączenia obu systemów przebiega błyskawicznie, ponieważ OptiMES został już wstępnie przygotowany do integracji z najpopularniejszym oprogramowaniem IT wykorzystywanym w firmach. Wśród kompatybilnych z systemem środowisk CAD nie mogło zabraknąć oczywiście także programu Catia.
Zamów wdrożenie