Koszyk
Obróbka skrawaniem to branża, w której jakość stosowanych rozwiązań widać już na pierwszy rzut oka. Za perfekcyjnie wykonywanym wyrobem stoi jednak również świetnie zorganizowane przedsiębiorstwo, z nowoczesnym parkiem maszynowym. Do najczęściej wybieranych maszyn do obróbki skrawaniem oraz spawania należą urządzenia produkowane przez markę Climax. Aby w pełni wykorzystać ich możliwości, warto połączyć oprogramowanie do sterowania maszynami z rozbudowanym, zaawansowanym systemem zarządzania produkcją – takim jak OptiMES. Moduł monitorowania maszyn zbiera i wyświetla na panelu kompleksowe informacje na temat aktualnej pracy urządzeń na wszystkich liniach produkcyjnych, dzięki czemu osoby decyzyjne zyskują aktualną i błyskawiczną informację o postępach prac oraz ewentualnych awariach. Połączenie z systemem sterowania dostarczanym przez Climax jest niezwykle łatwe – do obserwacji wystarczy jedynie numer IP danej maszyny.
Dodatkowo, dzięki modułowi utrzymania ruchu maszyn, przedsiębiorstwo produkcyjne automatyzuje czynności związane z planowaniem przeglądów serwisowych – również urządzeń Climax. W systemie zbierane są informacje dotyczące każdego stanowiska roboczego, w tym czasu pracy maszyny, aktualności gwarancji czy też bieżącego zużycia. OptiMES zasygnalizuje konieczność przeprowadzenia okresowego przeglądu albo też wymiany części – zgodnie z zaleceniami producenta. Integracja Climax z OptiMES pozwala zatem przedsiębiorstwom produkcyjnym uzyskać maksymalną niezawodność i bezawaryjność parku maszynowego, jednocześnie w największym możliwym stopniu odciążając pracowników w tych zadaniach, które można zautomatyzować. Dodatkowym atutem funkcjonalności OptiMES związanych z utrzymaniem maszyn jest umożliwienie pracownikom raportowania wszelkich zauważonych błędów. Jeśli na danym stanowisku pracy zaistnieje jakakolwiek sytuacja, która wymaga zgłoszenia, a nie zostanie sczytana przez moduł monitorujący pracę Climax, wówczas osoba obsługująca maszynę wyśle zgłoszenie przy pomocy prostego panelu.
Połączenie dwóch zupełnie niezależnych systemów mogłoby stanowić dla przedsiębiorstwa pewną barierę, gdyby praca taka miała być wykonywana na indywidualne zlecenie. Zupełnie inaczej jest przypadku integracji Climax z OptiMES. Twórcy systemu do zarządzania produkcją przygotowali bowiem dostarczane przez siebie środowisko IT do współpracy z najpopularniejszymi protokołami maszyn, ale także do wszystkich najważniejszych sterowników. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą uniknąć prowadzenia jakichkolwiek prac programistycznych nad komunikacją między Climax a OptiMES. Integracja przebiega bardzo szybko i daje niezawodny efekt.
Zamów wdrożenie