Koszyk
Comarch Optima to narzędzie, z którego korzysta już kilkadziesiąt tysięcy firm w Polsce. Należy do klasy ERP, czyli systemów wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem. O ile Comarch Optima zawiera moduły ogólne, które mogą być stosowane zarówno w branży usługowej, jak i sprzedażowej, o tyle OptiMES wyspecjalizowany jest w obsłudze przedsiębiorstw produkcyjnych. Integracja oprogramowania OptiMES z Comarch Optima sprawia, że użytkownicy zyskują dostęp do ogromnego arsenału funkcjonalności, które wspierają ich w optymalizacji praktycznie wszystkich procesów przebiegających w firmie. Optymalizacja natomiast przekłada się na maksymalną efektywność produkcji, wyższą jakość obsługi klienta, a także doskonałe wykorzystanie dostępnych zasobów. Co więcej – integracja oprogramowania OptiMES z Comarch Optima sprzyja podejmowaniu skutecznych decyzji, dotyczących dalszego wzrostu i rozwoju przedsiębiorstwa. Ułatwia zatem nie tylko uzyskanie, ale także utrzymanie i wzmocnienie pozycji firmy na rynku.
W oprogramowaniu Comarch Optima znajdują się moduły do prowadzenia księgowości – zarówno w firmach korzystających z księgi przychodów i rozchodów oraz innych form rozliczeń popularnych w mikro-, małych i średnich przedsiębiorstwach, jak i księgowości pełnej, obowiązującej spółki z o.o. Zaawansowane narzędzia dla działów kadr i płac, a także moduł do kontrolowania przepływów finansowych czynią z Comarch Optima przydatne narzędzie do analizy sytuacji finansowej przedsiębiorstwa oraz prawidłowego dokumentowania i rozliczania działalności. Natomiast OptiMES – obsługując procesy produkcji, dostaw i magazynowania – ułatwia gromadzenie danych przydatnych zarówno dla księgowości oraz osób zajmujących się rozliczaniem spraw płacowo-kadrowych, jak i dla menedżerów. W OptiMES zastosowane zostały bowiem przejrzyste i wygodne w użyciu funkcjonalności do precyzyjnego rozliczania czasu pracy (a także efektywnego planowania jej, z uwzględnieniem aktualnego obłożenia np. stanowisk roboczych).
Dostęp do funkcjonalności dostępnych w obu środowiskach to jednak nie wszystko – integracja oprogramowania OptiMES z Comarch Optima niesie z sobą dodatkowe korzyści. Połączenie systemów umożliwia niezakłócony przepływ danych pomiędzy Comarch Optima a OptiMES, bez konieczności ich ręcznego przenoszenia. Ryzyko błędów i braków zostaje zminimalizowane do zera, a pracownicy zyskują znaczną oszczędność czasu. Ogromne możliwości Comarch Optima i OptiMES widać również we wsparciu sprzedaży internetowej – o ile OptiMES zawiera wiele narzędzi ułatwiających przyjmowanie zamówień, prowadzenie magazynu, utrzymanie odpowiednich stanów magazynowych, o tyle Comarch Optima pozwala na perfekcyjną organizację wysyłek oraz na przetwarzanie zamówień pozyskanych przez platformę on-line. To klucz do sukcesu finansowego firmy, ponieważ właśnie sprzedaż internetowa stanowi jeden z najważniejszych rynków zbytu dla coraz większego grona przedsiębiorstw produkcyjnych.
Zamów wdrożenie