Koszyk

Czy warto uczestniczyć w konferencjach IT ?

Otrzymałem klika dni temu zapytanie od znajomego, czy warto uczestniczyć w ogólnopolskiej konferencji dotyczącej Microsoft Dynamics NAV. Postanowiłem podzielić się moją opinią na ten temat, bo chyba nie jest zbyt zbieżna z ogólnie panującym trendem.

Styczność z Dynamics NAV mam już od kilkunastu lat (wcześniej jako Navision). Generalnie lubię technologie Microsoft, bo mało w nich błędów, a korporacja kładzie duży nacisk na rzeczywiste korzyści biznesowe dla klienta. Choć NAV do najbardziej intuicyjnych w obsłudze systemów nie należy, to generalnie spełnia swoje zadanie jako system księgowo-rozliczeniowy.

Moim zdaniem, najczęściej nie są to „konferencje”, ale reklama firmy, która je organizuje. Brałem w nich udział jeszcze jako Microsoft Student Partner, a potem Microsoft Student Consultant i na dziś stwierdzam, że szkoda czasu. Rzeczywiście można tam spotkać ludzi zainteresowanych wdrożeniem i porozmawiać z ludźmi, którzy ten proces mają już za sobą. Ale czy organizator zaprosi klientów, u których wdrożenie się nie udało? Albo czy taki klient się pojawi, nawet gdyby był zaproszony?

Uważam, że o wiele lepiej jest rozejrzeć się po zaprzyjaźnionych firmach o podobnym profilu działalności. Popytać, zobaczyć kto jest zadowolony z wdrożenia i poleca firmę wdrożeniową. Jeszcze raz: dobry wdrożeniowiec jest ważniejszy niż wdrażany system. Jeśli borykasz się z takimi dylematami, to zapraszam do kontaktu. Na pewno będę w stanie kogoś polecić.

Oczywiście to są tylko moje subiektywne opinie wynikające z doświadczenia. Chętnie skonfrontuję z kimś kto ma odmienne spojrzenie na sprawy. Zapraszam do komentowania! 🙂

P. S. Jeśli ktoś myśli „Taki Pan mądry, to niech sam wdraża ERP”, to odpowiadam z całą pokorą: Bardzo trudno jest zrobić to dobrze, a częstą przeszkodą jest czas i budżet klienta. Dlatego na razie w Syneo skupiamy się na systemach APS, MES i MRP.

Zrzut ekranu 2016-07-20 o 16.01.09

Autorem wpisu jest
Karol Chęciński
Dyrektor Produkcji i Wdrożeń
+48 517 827 436
karol.checinski@syneo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.