Система управления производством
Система управления производством
System do zarządzania produkcją
System do zarządzania produkcją
Menu
Funkcje systemu OptiMES

Kalkulacje, oferty i zamówienia (CRM)

System CRM dla produkcji

Czym byłaby firma produkcyjna bez klientów? Budowanie dobrych relacji z klientami to podstawa, o którą OptiMES pomoże zadbać! Nasz CRM dla produkcji wesprze Cię na wszystkich etapach związanych z obsługą klientów. Zaczynając od pierwszych kontaktów handlowych i ofertowania, przez zamówienia i zlecenia, aż po rozliczenie produkcji. Z taką pomocą stworzysz spójne standardy obsługi klientów, nie pominiesz żadnych ustaleń i terminów. Wszystkie dane będą zawsze w tym samym miejscu, czyli w naszym niezawodnym systemie. Zyskujesz jeszcze więcej, bo w razie potrzeby szybko uruchomisz integrację systemu CRM z popularnymi systemami księgowymi i sklepowymi. Przekonaj się jakie to proste i potrzebne.

Zobacz jak działa OptiMES w naszych wideo poradnikach!

Wypróbuj CRM za darmo!

przez 14 dni! Nie wymagamy karty kredytowej.

System daje przewagę – Klienci i kontrakty, wszystko w jednym miejscu

Z OptiMESem zbudujesz z klientami relacje z oparte o rzetelne informacje produkcyjne i handlowe. Dysponując kompleksowymi danymi, dotrzymasz terminów i odpowiesz na wszystkie pytania. Dzięki CRM dla produkcji możesz więcej – np. w dowolnym momencie sprawdzić proces, przez który przeszedł wyrób gotowy. Przechowując bazę kontraktów i klientów, zachowujesz kontrolę nad tym, co i w jaki sposób reprezentuje Twoja firma.

Oferty, wyceny, kalkulacje – szybciej i dokładniej niż kiedykolwiek

Dzięki temu, że OptiMES zabezpiecza stały dostęp do danych o parametrach procesu produkcyjnego, kosztów surowców, roboczogodzin, marż i rabatów – ceny do ofert wyliczysz jednym kliknięciem. Oszczędzasz swój czas i jednocześnie zapewniasz klientom perfekcyjny poziom obsługi, bo już na etapie oferty możesz zasymulować termin dostarczenia gotowego wyrobu. Gdyby tego było mało, wszystkie pliki gromadzisz automatycznie, w elektronicznym obiegu dokumentów, by później w dowolnej chwili od ręki skorzystać z tego, co akurat potrzebne. Bez sterty papierów i pochłaniającego czas wertowania, żeby coś znaleźć. Ta funkcjonalność to kolejny sposób na uzyskanie kontroli nad tym, co dzieje się w firmie. Jeżeli tylko chcesz, przed wysłaniem do klienta oferta handlowca może być akceptowana przez przełożonego. A na koniec najlepsze – przeniesienie danych z oferty do zamówienia to tylko jedno kliknięcie.

Kolejny krok do lepszej pracy – Zamówienia i zlecenia

Szybko docenisz swobodę wyboru najlepszego dla Ciebie sposobu pracy przy tworzeniu zamówień i zleceń. Z OptiMESem zamówienia wprowadzasz samodzielnie albo dzięki integracji otrzymujesz bezpośrednio z systemu księgowego. Planujesz je osobiście ze wszystkimi szczegółami, albo pozwalasz systemowi zaplanować automatycznie cały Twój koszyk zamówień. Za sprawą takich opcji, a także możliwości śledzenia postępów realizacji zamówienia, możesz być pewien, że podajesz klientowi terminy, których dotrzymasz. Jeśli nagle pojawi się zagrożenie dla terminowego wykonania zlecenia, nasz system zaalarmuje Cię odpowiednio wcześniej. Cały czas dysponujesz również elektronicznym obiegiem dokumentów, więc zachowujesz porządek i chronisz firmę przed negatywnymi skutkami rotacji.

Rozliczenie ofert i zamówień – z OptiMESem wszystko się zgadza

Nasz system CRM maksymalnie upraszcza sprawy związane z zarządzaniem kwestiami finansowymi. Od teraz rzeczywiste koszty i zyski sprawdzisz w dowolnym momencie realizacji wybranego zamówienia. Jeżeli tego potrzebujesz, możesz też spojrzeć na sprawy z szerszej perspektywy – całego kontraktu, roku, miesiąca czy produktu. Taka opcja to możliwość szybkiego zdiagnozowania słabych i mocnych stron przepływów finansowych. Gdy masz pełną wiedzę działasz dynamicznie i bardziej skutecznie!

Integracje z systemami księgowymi i sklepami online

Dane wprowadzasz tylko raz. Resztę robi OptiMES – przenosi z Twojego systemu księgowego lub sklepu internetowego dane w czasie rzeczywistym. Oczekujesz więcej? Możesz uruchomić automatyczne planowanie zamówień. Dzięki temu eliminujesz ryzyko błędu, zabezpieczasz natychmiastowy przepływ danych i skupiasz się wyłącznie na swojej pracy.

Obieg dokumentów i załączniki, oszczędność czasu i perfekcyjny porządek

CRM dla produkcji to rzeczywiste rozwiązanie problemów i pewność, że wszystkie informacje trafiają na czas, tam dokąd powinny. Dzięki tej funkcjonalności oferty, zlecenia, zamówienia i inne powiązane pliki wygenerujesz i przechowasz w jednym spójnym oraz bezpiecznym systemie. Właściwe rysunki techniczne i instrukcje przejdą bezpośrednio na panel meldunkowy. Pracownicy produkcyjni widzą dokładnie to, co powinni we właściwej wersji. Koniec z nerwami i wielkimi poszukiwaniami dokumentów, koniec z drukowaniem tego samego zlecenia po kilka razy!

Wypróbuj OptiMES za darmo!

14 dni bez zobowiązań! Karta kredytowa nie jest wymagana.