Kalkulacje, oferty i zamówienia (CRM)

Budowanie zdrowych relacji z klientami to podstawa każdej firmy produkcyjnej. OptiMES wspiera Cię w procesach handlowych od ofertowania przez zamówienia i zlecenia, aż po rozliczenie produkcji. Szybko uruchomisz też integrację z popularnymi systemami księgowymi i sklepowymi.

Klienci i kontrakty

Budujesz relacje z klientami oparte o rzetelne informacje produkcyjne i handlowe. Znasz terminy i możesz sprawdzić proces, przez który przeszedł wyrób gotowy. W OptiMES przechowujesz bazę klientów i kontraktów, żeby zachować porządek i kontrolę.

Oferty, wyceny, kalkulacje

Ceny do ofert wylicz jednym kliknięciem na podstawie procesu produkcyjnego, kosztów surowców, roboczogodzin, marż i rabatów. Już na etapie oferty możesz zasymulować termin dostarczenia wyrobu gotowego do klienta. Od razu też gromadzisz pliki w elektronicznym obiegu dokumentów i wszystko masz pod ręką kiedy trzeba – nikt nie wertuje sterty papierów, żeby coś znaleźć. Jeśli chcesz, to przed wysłaniem do klienta oferta handlowca jest akceptowana przez przełożonego. Zamówienie tworzysz z oferty jednym kliknięciem.

Zamówienia i zlecenia

Zamówienia wprowadzasz samodzielnie, albo dzięki integracji otrzymujesz z systemu księgowego. Planujesz je osobiście ze wszystkimi szczegółami, albo pozwalasz systemowi zaplanować automatycznie cały Twój koszyk zamówień. Dzięki temu oraz śledzeniu postępów realizacji na bieżąco podajesz klientowi wiarygodne terminy, a OptiMES zaalarmuje Cię odpowiednio wcześniej jeśli pojawią się ryzyka. Dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów zachowujesz porządek i chronisz firmę przed negatywnymi skutkami rotacji.

Rozliczenie ofert i zamówień

Sprawdzasz jakie są rzeczywiste koszty i zyski w każdym momencie realizacji zamówienia. Dzięki temu dynamicznie i skutecznie zarządzasz swoim przedsiębiorstwem. Możesz też spojrzeć na sprawy z szerokiej perspektywy całego kontraktu, roku, miesiąca, produktu i znaleźć słabe i mocne strony swoich przepływów finansowych.

Integracje z systemami księgowymi i sklepami online

Niczego nie wprowadzasz 2 razy. OptiMES przenosi z Twojego systemu księgowego lub sklepu internetowego dane w czasie rzeczywistym. Ty skupiasz się na swojej pracy. Możesz nawet uruchomić automatyczne planowanie zamówień.

Obieg dokumentów i załączniki

Oferty, zlecenia, zamówienia i inne powiązane pliki generujesz i przechowujesz w jednym spójnym oraz bezpiecznym systemie. Właściwe rysunki techniczne i instrukcje przechodzą na panel meldunkowy. Pracownicy produkcyjni widzą dokładnie to, co powinni we właściwej wersji. Nikt nie chodzi i szuka papierów, nikt nie drukuje tego samego zlecenia po klika razy.

Poznaj więcej szczegółów

Pełna dokumentacja
Integracje
Planowanie produkcji (APS)
Magazyn (WMS)
Realizacja i kontrola produkcji (MES)
Rozliczenie czasu pracy (RCP)
Kalkulacje, oferty i zamówienia (CRM)
Utrzymanie ruchu (CMMS)

Sprawdź OptiMES za darmo teraz!

1 użytkownik

za darmo

potem tylko

59 zł/mc

OptiMES zwiększa wydajność już prawie 100 firm z całej Polski. Dołącz do nich teraz!

Zacznij korzystać za darmo!

Sprawdź jak działa profesjonalny system zarządzania produkcją OptiMES. 

Kalkulator wdrożenia