Magazyn (WMS)

System Zarządzania Magazynem WMS

Spójny i rzetelnie prowadzony magazyn to podstawa dobrze funkcjonującej firmy. OptiMES zapewnia integracje z systemami księgowymi, aby móc się synchronizować na bieżąco. Dzięki niemu łatwo zachowasz porządek, bezpieczeństwo i zgodność z ISO 90001. A Twoi pracownicy oszczędzą bardzo dużo czasu, m.in. dzięki automatycznym dokumentom magazynowym.

Już dziś skorzystaj systemu magazynowego za darmo!
Sprawdź już dziś OptiMES!

Baza produktów, półproduktów, surowców, materiałów

W OptiMES przechowujesz dowolne indeksy (kartoteki) wraz z ich parametrami, np. wymiarami i normatywami, które mogą wpływać na planowanie i rozliczenie surowcowe, albo przechodzić do innych systemów w ramach integracji.

Dowolne i elastyczne magazyny i kategorie magazynowe

Możesz dowolnie zdefiniować albo automatycznie synchronizować magazyny oraz kategorie magazynowe. Każdy z magazynów może nawet mieć innego kontrahenta wystawiającego dokument i łączyć się z harmonogramem na własny sposób.

Kody kresowe i terminale mobilne

Szybko i sprawnie przyjmuj, wydawaj surowce, półprodukty i wyroby gotowe dzięki integracji z czytnikami kodów kreskowych, terminalami mobilnymi lub kolektorami danych. Możesz używać kodów kreskowych, QRCode albo tagów RFID. Dzięki chmurze czytnik podłączysz do OptiMES jak zwykłą klawiaturę – bez zbędnych kosztów i wybujałych wymagań.

Automatyczne dokumenty magazynowe

Włącz automatyczne dokumenty magazynowe, żeby wyrób gotowy przyjmował się na magazyn bez zbędnego klikania. Oszczędzaj czas na przyjęciach, wydaniach, kompletacjach i załadunkach dzięki dobrze przygotowanym technologiom i składom surowcowym (BOM).

Utrzymuj bezpieczne stany magazynowe

OptiMES pilnuje minimalnych i maksymalnych stanów magazynowych. Uwzględnia je w raporcie zapotrzebowania surowcowego. Dzięki temu utrzymujesz optymalne stany magazynowe – tyle, żeby móc bezpiecznie produkować, ale też żeby nie mrozić zbyt dużo pieniędzy w surowcach i wyrobach gotowych.

Nie czekaj dłużej i sprawdź nasz system magazynowy !

Powiadomienia i alarmy

OptiMES powiadomi Cię kiedy stan produktu spadnie poniżej stanu minimalnego z informacją ile należy zamówić dla produkcji. Możesz nawet być alarmowany o wystawieniu każdego dokumentu magazynowego i różnego rodzaju niedoborach i brakach.

Dowolne typy dokumentów

Łatwo definiuj dowolne typy dokumentów, jeśli standardowe dokumenty to za mało. Dzięki temu odzwierciedlisz dowolne procesy firmy. Do tego OptiMES połączy się z dowolnym systemem księgowym.

Kolejki FIFO, LIFO… lub pełna paszportyzacja (tracebility, genealogia)

Możesz śledzić drogę każdej śrubki, śledzić partie produkcyjne – od dostawy przez produkcję aż po wydanie zewnętrzne i zachować zgodność z najbardziej rygorystycznymi certyfikatami. Możesz też korzystać ze zwykłych kolejek magazynowych jak FIFO. Szybko i prosto.

Logistyka, kompletacje, spedycje

Zoptymalizuj procesy logistyczne i spedycyjne dzięki prowadzeniu ich w jednym spójnym systemie. OptiMES weźmie pod uwagę nie tylko stany magazynowe, ale też możliwości produkcyjne i terminy dostaw.

Wypróbuj OptiMES i zacznij oszczędzać już dziś!

Zacznij korzystać za darmo!

Sprawdź jak działa profesjonalny system zarządzania produkcją OptiMES. 

Kalkulator wdrożenia