Система управления производством
Система управления производством
System do zarządzania produkcją
System do zarządzania produkcją
Menu

Monitoring maszyn

Monitoring maszyn i urządzeń na produkcji

Monitorowanie maszyn warto potraktować jako pierwszy krok do osiągnięcia prężnej i wydajnej produkcji. Dzięki naszej nowoczesnej aplikacji wdrożysz system monitoringu, który działa w każdych warunkach i dostarcza cennych danych, przydatnych w codziennej pracy fabryki. Może działać w chmurze lub na Twoim serwerze i zawsze udostępnia aktualne dane. Wszystko dokładnie tak, abyś mógł z nich swobodnie korzystać w celu udoskonalenia procesów produkcyjnych. Co dokładnie zyskasz?

Wypróbuj OptiMES za darmo!

przez 14 dni! Nie wymagamy karty kredytowej.

Monitoring dowolnych maszyn – wszystkich, których potrzebujesz

Aplikacja do monitorowania maszyn jest dostosowana do użytkowników zarówno maszyn sterowanych za pomocą PLC czy CNC, jak i maszyn konwencjonalnych. Dzięki temu, że aplikacja obsługuje najbardziej popularne systemy PLC, CNC oraz protokoły komunikacyjne możesz mieć pewność, że nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. Fanuc, Heindenhain, Boenigk Electronics, Mitsubishi to kontrolery, które nie mają przed nami tajemnic, tak samo jak wybrane kontrolery PLC (S5/S7). Bez problemu obsługujemy również popularne protokoły, takie jak: MQTT, MTConnect czy OPC UA. Dane z wszystkich maszyn z hali produkcyjnej masz w jednym miejscu i na urządzeniu, z którego najczęściej korzystasz – tablecie, laptopie, smartfonie.

Łatwe wdrożenie i jeszcze łatwiejsze użytkowanie

Ułatwiamy pracę i życie przedsiębiorców, dlatego, by zacząć korzystać z wszystkich funkcjonalności aplikacji do monitorowania maszyn, wystarczy, że założysz konto w naszym systemie, a następnie pobierzesz i zainstalujesz narzędzie konfiguracyjne SCT. Dzięki niemu dodanie nowych maszyn CNC, które mają podlegać monitoringowi, wymaga jedynie podania ich adresów IP.

Automatyczne obliczenie kluczowych wskaźników efektywności maszyn (KPI)

Istnieją dane, które powiedzą o Twojej produkcji wszystko – musisz je znać. Z naszą aplikacją do monitoringu maszyn otrzymujesz automatyczne wyliczenia, i to zarówno bieżące jak i historyczne. Dzięki temu zyskujesz informacje, które wskażą, co możesz zrobić jeszcze lepiej i wydajniej. Przykłady? MTTR, czyli średni czas liczony od momentu wystąpienia awarii do czasu naprawy uszkodzonego sprzętu, pomoże usprawnić pracę działu utrzymania ruchu. Dzięki kontroli MBTF, czyli średniego czasu między awariami, wybierzesz optymalne terminy wymiany awaryjnych czy zużytych części maszyn. Natomiast OEE, czyli całkowita efektywność wyposażenia, wyliczona przez naszą aplikację jest zawsze wiarygodna i będzie na bieżąco odzwierciedlać realną efektywność maszyn i procesów produkcyjnych – w czasie rzeczywistym

Wypróbuj OptiMES za darmo!

14 dni bez zobowiązań! Karta kredytowa nie jest wymagana.