Utrzymanie ruchu (CMMS)

Moduł Utrzymanie Ruchu (CMMS) jest prosty, intuicyjny i kompleksowy. Dzięki niemu skutecznie i trwale podnosisz dostępność zasobów (OE i OEE), zmniejszasz występowanie awarii, pamiętasz o przeglądach i serwisowaniu, a do tego możesz na bieżąco śledzić odczyty z maszyn (SCADA).

produkcji

Panel mobilny

Wygodnie poruszasz się po hali produkcyjnej z tabletem lub smartfonem. Zawsze pod ręką masz dostęp do dokumentacji, historii napraw i planowanych serwisów. Za pomocą swoich paneli operatorzy mogą samodzielnie zgłaszać awarie i zdarzenia, a Ty otrzymujesz realny plan działań wygenerowany przez system zgodnie z Twoimi kompetencjami i preferencjami.

Porządek w dokumentach

Dzięki elektronicznemu przechowywaniu i obiegowi dokumentów masz je zawsze pod ręką. Nie musisz już wertować kliku segregatorów, żeby znaleźć dokumentację maszyny, czy najbliższy termin serwisowania. Szybko przygotujesz się do audytu.

Serwisowanie i gwarancje

OptiMES przypomni o serwisowaniu i wygaśnięciu gwarancji na podstawie bieżących i estymowanych zużyć wynikających z planu produkcji. Ustawiasz to na ilość cykli, godzin użyć, przezbrojeń, uruchomień itd. Tak samo dla maszyny i narzędzia.

Raporty i OEE

Analizujesz raporty zdarzeń i problemów, a przede wszystkim OEE maszyn i urządzeń. Dzięki szczegółowemu podejściu OptiMES możesz szybko wychwycić problemy i potencjalne ryzyka, żeby skutecznie im zaradzić.

Magazyn części zamiennych

Rzetelnie prowadzony magazyn części zamiennych sprawia, że zawsze wiesz ile ich masz. System pilnuje bezpiecznych stanów minimalnych oraz terminów napraw u podwykonawców.

Alarmy e-mail i SMS

Zdecyduj, które powiadomienia chcesz otrzymywać na e-mail, a które na SMS. Możesz je powiązać z dowolnym zgłoszeniem, np. od operatora, czy też kodem wygenerowanym przez maszynę.

Poznaj więcej szczegółów

Pełna dokumentacja
Integracje
Planowanie produkcji (APS)
Magazyn (WMS)
Realizacja i kontrola produkcji (MES)
Rozliczenie czasu pracy (RCP)
Kalkulacje, oferty i zamówienia (CRM)
Utrzymanie ruchu (CMMS)

Sprawdź OptiMES za darmo teraz!

14 dni

za darmo

potem tylko

59 zł/mc

OptiMES zwiększa wydajność już prawie 100 firm z całej Polski. Dołącz do nich teraz!

Zacznij korzystać za darmo!

Sprawdź jak działa profesjonalny system zarządzania produkcją OptiMES. 

Kalkulator wdrożenia