Koszyk

System do zarządzania magazynem

Zarządzanie magazynem to wymagające zadanie. Tym bardziej, że od poziomu jego realizacji bardzo często zależy funkcjonowanie innych działów przedsiębiorstwa. Przedstawiamy system WMS, dzięki któremu zorganizujesz i łatwo utrzymasz porządek w magazynie – i mamy tu na myśli wszystkie płaszczyzny jego działania. Z OptiMESem pracującym w magazynie zachowasz pełne bezpieczeństwo i zgodność z ISO 9001. Zadbaliśmy w nim o wszystko, co może ułatwić pracę Tobie i całej załodze, dlatego dostajesz oprogramowanie zintegrowane z najpopularniejszymi systemami księgowymi, które będą synchronizować się na bieżąco.

Zjedź niżej i poznaj wszystkie funkcjonalności Systemu WMS od OptiMES.

Zobacz jak działa OptiMES w naszych wideo poradnikach!

Wypróbuj WMS za darmo!
przez 14 dni! Nie wymagamy karty kredytowej.

Baza produktów, półproduktów, surowców, materiałów

Wyobraź sobie, że całą zawartość magazynu masz skatalogowaną w jednej bazie, dostępnej po kilku kliknięciach myszką. W OptiMESie przechowujesz dowolne indeksy (kartoteki) wraz z ich parametrami, np. wymiarami i normatywami, które mogą wpływać na planowanie i rozliczenie surowcowe, albo przechodzić do innych systemów w ramach integracji. Masz do nich swobodny dostęp, a potrzebne informacje wykorzystujesz od ręki.

Dowolne i elastyczne magazyny i kategorie magazynowe

Dowolnie definiujesz albo automatycznie synchronizujesz magazyny oraz kategorie magazynowe. Każdy z magazynów może nawet mieć innego kontrahenta wystawiającego dokument i łączyć się z harmonogramem na własny sposób. Wszystko organizujesz w taki sposób, że dostępność do informacji przyspiesza pracę oraz ułatwia działanie nie tylko samego magazynu, ale i produkcji.

Kody kreskowe i terminale mobilne

Zyskujesz nowoczesne narzędzia do organizowania pracy załogi magazynu i pozwalające na wyeliminowanie błędów wynikających z czynnika ludzkiego. Wszystko dobrze policzone, zarówno przy przyjmowaniu, jak i wydawaniu towarów. Jak to działa? Możesz używać kodów kreskowych, QRCode albo tagów RFID. Dzięki chmurze czytnik podłączysz do OptiMESa jak zwykłą klawiaturę – bez zbędnych kosztów i wybujałych wymagań. Szybko i sprawnie przyjmiesz i wydasz surowce, półprodukty i wyroby gotowe. Wszystko to dzięki integracji z czytnikami kodów kreskowych, terminalami mobilnymi lub kolektorami danych.

Automatyczne dokumenty magazynowe

Z systemem WMS włączysz automatyczne dokumenty magazynowe, żeby wyrób gotowy przyjmował się na magazyn nawet bez zbędnego klikania. Oszczędzisz czas na przyjęciach, wydaniach, kompletacjach i załadunkach, wszystko dzięki dobrze przygotowanym technologiom i składom surowcowym (BOM).

Utrzymanie bezpiecznych stanów magazynowych

System WMS pilnuje za Ciebie minimalnych i maksymalnych stanów magazynowych. Uwzględnia je w raporcie zapotrzebowania surowcowego. Dzięki temu utrzymasz optymalne stany magazynowe – tyle, żeby móc bezpiecznie produkować, ale też żeby nie mrozić zbyt dużo pieniędzy w surowcach i wyrobach gotowych. Najlepsze jest to, że OptiMES zdejmuje z Ciebie obowiązki i jednocześnie umożliwia bezbłędne realizowanie zadań magazynu.

Powiadomienia i alarmy

Kolejna funkcjonalność jest niczym wybawienie i zabezpieczenie ciągłości produkcji – OptiMES powiadomi Cię, kiedy stan produktu na magazynie spadnie poniżej stanu minimalnego. Co więcej, powiadomienie zawiera nawet informację, ile surowca należy zamówić dla produkcji. Jeżeli chcesz mieć stałą kontrolę nad wszystkim, możesz być zaalarmowany nawet o wystawieniu każdego dokumentu magazynowego, a także różnego rodzaju niedoborach i brakach. Bieżące informacje dostępne są dla Ciebie o każdej porze i w dowolnym miejscu.

Dowolne typy dokumentów

Oprogramownaiem WMS dostosujesz idealnie do swoich potrzeb, szczególnie w kwestii indywidualnych wymagań związanych z dokumentami – jeżeli standardowe to za mało, łatwo zdefiniujesz dowolne typy dokumentów. Dzięki temu odzwierciedlasz dowolne procesy firmy. Gdyby tego było mało, OptiMES połączy się z dowolnym systemem księgowym i zapewni płynny przepływ danych.

Kolejki FIFO, LIFO… lub pełna paszportyzacja (tracebility, genealogia)

Możesz śledzić drogę każdej śrubki, śledzić partie produkcyjne – od dostawy przez produkcję aż po wydanie zewnętrzne i zachować zgodność z najbardziej rygorystycznymi certyfikatami. Możesz też korzystać ze zwykłych kolejek magazynowych jak FIFO. Szybko i prosto.