Система управления производством
Система управления производством
System do zarządzania produkcją
System do zarządzania produkcją
Menu
Funkcje systemu OptiMES

Utrzymanie ruchu maszyn (CMMS)

Kontrola i utrzymanie ruchu maszyn

Moduł CMMS jest prosty, intuicyjny i kompleksowy. Dzięki niemu skutecznie i trwale podnosisz dostępność zasobów (OE i OEE), zmniejszasz występowanie awarii, pamiętasz o przeglądach i serwisowaniu, a do tego możesz na bieżąco śledzić odczyty z maszyn (SCADA).

Zjedź niżej i poznaj wszystkie funkcjonalności systemu CMMS od OptiMES.

Zobacz jak działa OptiMES w naszych wideo poradnikach!

Wypróbuj CMMS za darmo!

przez 14 dni! Nie wymagamy karty kredytowej.

Panel mobilny

Wygodnie poruszasz się po hali produkcyjnej z tabletem lub smartfonem. Zawsze pod ręką masz dostęp do dokumentacji, historii napraw i planowanych serwisów. Za pomocą swoich paneli operatorzy mogą samodzielnie zgłaszać awarie i zdarzenia, a Ty otrzymujesz realny plan działań wygenerowany przez system zgodnie z Twoimi kompetencjami i preferencjami.

Porządek w dokumentach

Dzięki elektronicznemu przechowywaniu i obiegowi dokumentów masz je zawsze pod ręką. Nie musisz już wertować kliku segregatorów, żeby znaleźć dokumentację maszyny, czy najbliższy termin serwisowania. Szybko przygotujesz się do audytu.

Serwisowanie i gwarancje

OptiMES przypomni o serwisowaniu i wygaśnięciu gwarancji na podstawie bieżących i estymowanych zużyć wynikających z planu produkcji. Ustawiasz to na ilość cykli, godzin użyć, przezbrojeń, uruchomień itd. Tak samo dla maszyny i narzędzia.

Raporty i OEE

Analizujesz raporty zdarzeń i problemów, a przede wszystkim OEE maszyn i urządzeń. Dzięki szczegółowemu podejściu OptiMES możesz szybko wychwycić problemy i potencjalne ryzyka, żeby skutecznie im zaradzić.

Magazyn części zamiennych

Rzetelnie prowadzony magazyn części zamiennych sprawia, że zawsze wiesz ile ich masz. System pilnuje bezpiecznych stanów minimalnych oraz terminów napraw u podwykonawców.

Alarmy e-mail i SMS

Zdecyduj, które powiadomienia chcesz otrzymywać na e-mail, a które na SMS. Możesz je powiązać z dowolnym zgłoszeniem, np. od operatora, czy też kodem wygenerowanym przez maszynę.

Wypróbuj OptiMES za darmo!

14 dni bez zobowiązań! Karta kredytowa nie jest wymagana.