Koszyk
Wewnątrz przedsiębiorstw przebiega tak wiele procesów i są one tak zróżnicowane, że żaden, nawet najbardziej złożony program nie jest w stanie spełnić całości potrzeb danej organizacji. Często zdarza się tak, że firmy idą na kompromis i rezygnują z funkcjonalności jednego programu na rzecz innego, kierując się tym, która aplikacja jest im absolutnie niezbędna. Istnieje jednak lepsza opcja – to połączenie dwóch systemów i korzystanie ze znacznie szerszego spektrum dostępnych w nich narzędzi. Właśnie w ten sposób system OptiMES przystosowany został do współpracy ze środowiskiem Microsoft Dynamics NAV. Pierwszy ze wspomnianych programów nastawiony jest głównie na specjalistyczne potrzeby przedsiębiorstw produkcyjnych. Natomiast w przypadku Microsoft Dynamics NAV szczególne znaczenie dla producentów będzie miało zaawansowane wsparcie przede wszystkim w zakresie sprzedaży oraz zarządzania finansami.
Integracja OptiMES z Microsoft Dynamics NAV pozwoli na optymalizację pracy wszystkich kluczowych działów przedsiębiorstwa. OptiMES gwarantuje nieocenioną pomoc w planowaniu i realizacji produkcji. Dzięki wykorzystaniu systemu można skutecznie monitorować pracę maszyn, zapewnić utrzymanie parku maszynowego, wydajnie planować produkcję (z uwzględnieniem aktualnego i prognozowanego obciążenia stanowisk roboczych). Z OptiMES o wiele łatwiejsza staje się także kontrola jakości czy też rozliczanie czasu pracy. Microsoft Dynamics NAV bardzo mocno wspiera natomiast procesy sprzedaży – ułatwiając obsługę zapytań i proces ofertowania, a nawet przyjmowanie płatności od klientów. Użytkownicy systemu stworzonego przez amerykańskiego potentata w branży IT z pewnością docenią także zaawansowane narzędzia do analiz i prognoz finansowych.
Do maksymalnego wykorzystania potencjału obu systemów niezbędna jest integracja OptiMES z Microsoft Dynamics NAV. Twórcy OptiMES przewidzieli taki wariant – środowisko to przystosowane zostało do współpracy z najpopularniejszymi aplikacjami ERP dostępnymi na rynku, w tym również ze środowiskiem Microsoft Dynamics NAV. Przedsiębiorstwa, które rozpoczną pracę z połączonymi systemami bardzo szybko odczują efekt synergii – optymalizacja jest znacznie szybsza i przynosi łatwo zauważalne efekty, jeśli obejmuje nie wybrane, a wszystkie obszary działalności przedsiębiorstwa. Szerszy zakres rejestrowanych danych daje dokładniejszy obraz sytuacji – łatwiej zidentyfikować wówczas tzw. „wąskie gardła”, czyli kluczowe elementy obniżające efektywność danego procesu. Dane zbierane dzięki Microsoft Dynamics NAV ułatwiają np. lepszą analizę procesu obsługi zamówień, a OptiMES pozwala na wyeliminowanie ewentualnych przestojów, strat materiałowych czy też wad produktów.
Zamów wdrożenie