Koszyk

Optymalizacja produkcji – jakie narzędzia wybrać?

Zoptymalizowane procesy produkcyjne są dzisiaj niezbędne do zajęcia dobrej pozycji na rynku i zdobycia przewagi konkurencyjnej. Aby sprostać aktualnym wyzwaniom, firmy produkcyjne stoją przed koniecznością wdrażania systemów produkcyjnych oraz rozwiązań automatyzujących pracę. Tylko taki kierunek działań zapewnia szybsze, bardziej elastyczne i bezpieczniejsze procesy produkcyjne – a co za tym idzie wzrost wydajności, niezawodności oraz opłacalności produkcji.

Wydajna fabryka 4.0. – zalety wykorzystania nowych technologii

Efektywne funkcjonowanie Twojej firmy jest równoznaczne z podążaniem za rozwiązaniami, jakie podsuwa nam dzisiejsza zaawansowana technologia. Nowoczesne maszyny i urządzenia automatyzujące pracę, systemy sterowania i systemy do zarządzania produkcją znacząco przyczyniają się do poprawy wydajności i wzrostu zysków.
Automatyzacja procesów odciąża pracowników, którzy zamiast zajmować się powtarzalnymi czynnościami mogą spożytkować czas i energię na bardziej skomplikowane działania. Równie ważne jest to, że systemy zarządzania produkcją – we współpracy z czytnikami, skanerami itp.- eliminują znakomitą większość błędów pojawiających się przy ręcznym wprowadzaniu danych. Dzięki temu otrzymujesz szybki i swobodny dostęp do ogromnych zbiorów rzetelnych danych, które są podstawą do zaawansowanych analiz, prognoz i symulacji. Podejmowanie kluczowych decyzji staje się dużo bardziej efektywne.
Inne ważne zalety automatyzacji i optymalizacji to wyższa jakość i niższy koszt wyrobów końcowych, większa stabilność procesów i bezpieczeństwo oraz zmniejszone bezpośrednie koszty pracy.

Wybór systemu do zarządzania produkcją

Rzecz jasna, nie każdy system nadaje się dla każdej firmy. Podstawą jest odpowiednio zaprojektowany i wdrożony system produkcyjny. Jego implementacja powinna być poprzedzona wnikliwą analizą, która uwzględni specyfikę firmy, obecnie stosowane rozwiązania, bieżące potrzeby i cele, ale także zostawi otwartą drogę na przyszły rozwój i modyfikacje.
Decydując się na inwestycję w kompleksowy system zarządzania produkcją OptiMES wybierasz jedno narzędzie, które rozwiązuje wiele kluczowych problemów produkcji. Mowa tu między innymi o kwestiach takich jak:

  • marnotrawstwo zasobów (materiały, surowce, półfabrykaty ale także wykorzystanie przestrzeni, zasobów ludzkich i sprzętowych),
  • chaos organizacyjny i problem z przepływem informacji,
  • mnogość niewspółpracujących ze sobą systemów i plików,
  • bałagan w dokumentacji i brak szybkiego dostępu do ważnych danych,
  • nierzetelne dane i analizy,
  • nieplanowane przestoje i awarie maszyn,
  • niestabilność produkcji,
  • niedotrzymywanie terminów zleceń,
  • straty finansowe będące efektem kumulacji powyższych problemów.

Zespół wdrażający OptiMES posiada kilkunastoletnie doświadczenie w optymalizacji procesów firm produkcyjnych. W odróżnieniu od wielu dostępnych na rynku narządzi ten system do zarządzania produkcją powstał w oparciu o realne potrzeby polskich przedsiębiorstw produkcyjnych. Posiada on adekwatną ilość funkcjonalności, dzięki czemu kompleksowo zabezpiecza całościowe funkcjonowanie firmy produkcyjnie a jednocześnie jest przejrzysty i łatwy w użytkowaniu. Skontaktuj się z doradcą OptiMES aby dowiedzieć się jak system może usprawnić Twoją produkcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.