Koszyk
Skuteczne narzędzia do analizy biznesowej mogą znacznie zwiększyć dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa. Wartość wygenerowanych raportów i zestawień jest tym wyższa, im wyższej jakości dane dostarczymy do środowiska analitycznego. Z tego względu kluczowy jest dobór nie tylko odpowiedniego systemu do analizy danych, ale także systemu ERP, który będzie gromadził precyzyjne informacje na temat wszystkich ważnych procesów i czynników, wpływających na efektywność pracy przedsiębiorstwa. Do najpopularniejszych środowisk analitycznych należy Power BI. Aby zmaksymalizować jego skuteczność, warto zintegrować go z systemem OptiMES. Bogactwo funkcjonalności OptiMES sprawia, że łączy on w sobie cechy systemu do zarządzania produkcją (MES), zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) oraz nadzorowania procesów produkcyjnych (SCADA). Dzięki temu integracja Power BI – ERP daje analitykom dostęp do maksymalnego zakresu informacji, obejmującego dane na temat sprzedaży, dostaw, magazynowania, a przede wszystkim procesów produkcyjnych.
OptiMES stanowi wsparcie nie tylko dla planowania produkcji, ale także dla jej realizacji. Możliwość monitorowania pracy nawet pojedynczych stanowisk roboczych, a także natychmiastowe powiadomienia o awariach maszyn służą gromadzeniu precyzyjnych informacji na temat wydajności produkcji. Integracja ERP – Power BI ułatwia systemowi analitycznemu dostęp do danych dotyczących zużycia materiałów, dokładnych kosztów produkcji, efektywności pracy personelu, a także obłożenia linii produkcyjnych. W OptiMES dostępne są funkcjonalności do zlecania kontroli jakości, a także raportowania wyników – one również będą ważne z punktu widzenia analiz wykonywanych przy pomocy Power BI.
Zarówno OptiMES, jak i Power BI wyróżniają się przyjaznym dla użytkowników, intuicyjnym interfejsem. To ważne, ponieważ osoby korzystające z tych systemów najczęściej nie mają doświadczenia programistycznego, nie są informatykami. Łatwe w obsłudze narzędzie IT będzie z ich punktu widzenia o wiele użyteczniejsze, ponieważ nie wymaga dłuższego szkolenia – użytkownik praktycznie od razu wdraża się w korzystanie z systemu. W Power BI wiele zadań związanych z przygotowywaniem raportów realizowanych jest wręcz metodą „przeciągnij i upuść” albo też drogą wyboru odpowiednich funkcji z menu. OptiMES także posiada zaawansowane funkcje raportowania i są one równie proste w użytkowaniu. Co więcej – również proces integracji Power BI – ERP przebiega błyskawicznie, ponieważ OptiMES został wstępnie przystosowany do połączenia właśnie z narzędziem analitycznym Microsoft.
Zamów wdrożenie