Koszyk
Siemens NX to jeden z najstarszych systemów projektowych, jakie możemy spotkać obecnie na rynku. Choć sama jego nazwa pojawiła się dopiero w XXI wieku, to poprzednik tego środowiska, oferowany jeszcze pod nazwą Unigraphics, sięga historią lat 70. Siemens NX to bardzo rozbudowane narzędzie dla konstruktorów – obejmuje funkcjonalności przeznaczone zarówno do projektowania układów mechanicznych czy też narzędzi, jak i takie, które wspierają wzornictwo przemysłowe. Przedsiębiorstwa, które decydują się na wdrożenie tak zaawansowanego środowiska IT, potrzebują jednak również narzędzia, które z równą skutecznością wspierać będzie zarządzanie produkcją, magazynowaniem i dostawami. Najlepszym rozwiązaniem jest integracja Siemens NX z odpowiednim systemem do zarządzania, zapewniająca płynny przepływ danych. A szczególnie godnym polecenia środowiskiem będzie w tym przypadku OptiMES.
Siemens NX to znacznie więcej, niż typowe oprogramowanie CAD. Łączy on w sobie także funkcjonalności z zakresu CAM (komputerowego wspomagania wytwarzania) oraz CAE (komputerowego wspomagania prac inżynierskich). W Siemens NX integracja wszystkich tych składowych tworzy w efekcie tak potężne narzędzie dla konstruktorów, że przy jego pomocy projektowane są nawet części samolotów czy też łodzi. OptiMES natomiast kompleksowo wspiera dalsze etapy pracy nad modelami skierowanymi do produkcji. Zdecydowanie przyspiesza proces planowania – ze względu na możliwość przygotowania szablonów marszrut i BOM (bill of materials), a nawet ustawienia opcji automatycznego zamawiania dostaw. Wspiera również szczegółową kontrolę produkcji, zarówno pod względem jakości wyrobów, jak i utrzymania maszyn. W OptiMES istnieje możliwość monitorowania linii produkcyjnej z dokładnością do pojedynczego stanowiska pracy, a system współpracuje ze wszystkimi najpopularniejszymi aplikacjami oraz protokołami, stosowanymi w przedsiębiorstwach produkcyjnych. W firmach, które korzystają z Siemens NX, integracja z OptiMES jest zatem kolejnym krokiem na drodze do pełnej optymalizacji.
Połączenie funkcjonalności dwóch gotowych systemów jest idealnym rozwiązaniem. W przypadku Siemens NX integracja z OptiMES została ułatwiona dodatkowo przez rozwiązana uwzględnione w drugim z wymienionych środowisk. Twórcy OptiMES przystosowali bowiem zaprojektowane przez siebie oprogramowanie do połączenia z najpopularniejszymi narzędziami IT, wykorzystywanymi w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Integracja z Siemens NX była w tej sytuacji oczywistą koniecznością, a dla firm, które już korzystają z tego potężnego środowiska stanowi ważny argument, przemawiający za wyborem właśnie OptiMES.
Zamów wdrożenie