Система управления производством
Система управления производством
System do zarządzania produkcją
System do zarządzania produkcją
Menu
Z czym integruje się OptiMES

Sigma Nest

W wielu branżach skuteczna realizacja celów biznesowych zależy w dużej mierze od doboru właściwych, wysoko wyspecjalizowanych narzędzi. Do takich właśnie, wyjątkowo wymagających obszarów od wielu lat należy również produkcja. Przedsiębiorstwa, które dążą do uzyskania maksymalnej wydajności pracy przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości produktów, sięgają po systemy informatyczne, aby zautomatyzować możliwie jak najwięcej zadań, a także łatwo identyfikować procesy wymagające usprawnienia. Pomagają im w tym rozwiązania IT, takie jak OptiMES – stanowiący połączenie systemu MES, SCADA i ERP, przeznaczony dla firm produkcyjnych – oraz Sigma Nest – system specjalistyczny, skierowany do firm z branży obróbki metali. Firmy, które chcą zmaksymalizować korzyści ze stosowania tych systemów, mogą pójść o krok dalej i wykonać integrację Sigma Nest z OptiMES.
OptiMES wspiera firmy w skutecznym planowaniu procesów produkcyjnych – począwszy od automatyzacji dostaw, poprzez tworzenie szablonów marszrut i BOM (bill of materials), aż do błyskawicznej korekty harmonogramu pracy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Natomiast funkcjonalności zawarte w modułach utrzymania ruchu maszyn oraz monitoringu maszyn gwarantują nieprzerwaną pracę parku maszynowego (wszelkie nieprawidłowości są natychmiast sygnalizowane). Mocne wsparcie dla sterowania maszynami – w tym przypadku maszynami tnącymi – stanowi również Sigma Nest. System ten zawiera dodatkowo niezwykle ważne w procesach obróbki metali funkcjonalności do optymalnego rozplanowania układów elementów na blachach, czyli tzw. nestingu. Umożliwiają one znaczne ograniczenie strat materiałowych. Integracja Sigma Nest z OptiMES sprawia, że przedsiębiorstwo korzysta jednocześnie ze wszystkich wspomnianych usprawnień.
Dzięki OptiMES planiści mają pewność, że obłożenie stanowisk pracy zagwarantuje brak przestojów, dostawy dotrą w porę, a realizacja zamówień zostanie dopasowana precyzyjnie np. do zmianowego systemu pracy. Natomiast Sigma Nest pozwoli na automatyzację wielu zadań związanych z obsługą maszyn (w tym również z ich programowaniem), zapewni też racjonalne gospodarowanie materiałami, a więc przyczyni się do obniżenia kosztów produkcji. Integracja Sigma Nest z OptiMES nie tylko sprzyja usprawnieniu i przyspieszeniu wielu procesów, ale też sama w sobie jest niezwykle łatwa i szybka. Twórcy OptiMES już podczas tworzenia systemu przystosowali go bowiem do połączenia z najpopularniejszymi narzędziami IT używanymi przez firmy produkcyjne. Wśród tych rozwiązań znalazła się też Sigma Nest.
Zamów wdrożenie
Weryfikuje nazwę
Nazwa jest wolna
Ten adres e-mail posiada już zarejestrowaną aplikację testową
Wprowadź prawidłowy adres e-mail
Nazwa musi mieć conajmniej 4 znaki
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

OptiMES
Average rating:  
 0 reviews