Koszyk
Wyższa wydajność firmy i sprawniejszy przebieg wszystkich jej wewnętrznych procesów to dziś ważne źródła przewagi konkurencyjnej. Dobrze zoptymalizowane przedsiębiorstwo funkcjonuje niczym sprawny mechanizm – realizuje zamówienia terminowo, może zapewnić odbiorcom wysoką jakość produktów, eliminuje błędy, a przy tym w racjonalny sposób obniża koszty. W staraniach o optymalizację swoich działań firmy wykorzystują nowoczesne narzędzia IT – w tym systemy do zarządzania przedsiębiorstwem (ERP), czy też do zarządzania produkcją (MES i SCADA). Do tej grupy systemów należy OptiMES, którego niezwykłość polega na łączeniu funkcjonalności każdego z nich. Oprócz rozwiązań uniwersalnych, na rynku spotkać można również oprogramowanie przystosowane do potrzeb konkretnej branży, a nawet do zarządzania konkretnymi kategoriami produktów. Do takich narzędzi zaliczyć można Stolcad – oprogramowanie przeznaczone dla producentów z branży stolarskiej i wykończeniowej. Stolcad to zresztą nie jedno, a kilka osobnych narzędzi o tej samej nazwie, stworzonych pod kątem indywidualnego zapotrzebowania ze strony producentów okien i drzwi.
Integracja Stolcad z OptiMES oznacza wdrożenie środowiska, które gwarantuje firmie kompleksowe podejście do optymalizacji. Z jednej strony pozwala na usprawnienie najważniejszych procesów, związanych z projektowaniem oraz produkcją okien i drzwi w różnych technologiach, a także na racjonalne zużycie materiałów, efektywne znakowanie produktów czy sprawny transport. Do zintegrowanego systemu Stolcad wprowadza także funkcjonalności związane z przygotowywaniem ofert i kalkulacjami. Natomiast OptiMES wzbogaca firmowe środowisko IT o funkcjonalności związane z precyzyjnym tworzeniem harmonogramów, utrzymaniem maszyn i serwisowaniem ich, a także automatycznym monitoringiem parku maszynowego. Dużą zaletą systemu ERP są ponadto zaawansowane narzędzia raportowania, które po integracji Stolcad z OptiMES dają firmom z branży stolarki okiennej możliwość tworzenia wartościowych zestawień dla osób decyzyjnych.
Połączenie Stolcad i OptiMES sprawia, że przedsiębiorstwa zyskują natychmiastowy dostęp do bardzo szerokiego spektrum modułów i funkcji. Cel ten osiągają bez konieczności prowadzenia jakichkolwiek kosztownych i czasochłonnych prac programistycznych. Integracja Stolcad z OptiMES jest bowiem tak korzystna również ze względu na wdrożenie w systemie OptiMES dodatkowych rozwiązań, ukierunkowanych właśnie na wymianę informacji z innymi popularnymi systemami. Dla użytkowników znika zatem bariera, która powstrzymywałaby ich przed dołączeniem drugiego, komplementarnego systemu do środowiska już użytkowanego w firmie.
Zamów wdrożenie