Studenci UKW i praktycy programowania w jednym zespole – rozstrzygnięcie “Zespołowego Projektu Informatycznego”

bydgoszcz

8 stycznia 2019 miał miejsce finał kolejnej z inicjatyw Bydgoskiego Klastra Informatycznego, zrealizowanej tym razem przy współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. Właśnie w reprezentatywnej Sali Koncertowej UKW w Bydgoszczy odbyła się oficjalna prezentacja projektów stworzonych w ramach „Zespołowego Projektu Informatycznego”, w tym projektu opracowanego przez zespół konkursowy złożony ze studentów IV roku Informatyki na UKW
i przedstawicieli Syneo.pl.

Łącznie zaprezentowało się 8 zespołów projektowych, składających się ze studentów oraz reprezentantów bydgoskich firm specjalizujących się w branży IT. Członkowie zespołu Syneo.pl, jako jeden z uczestników projektu, przekazywali studentom doświadczenie zawodowe i praktyczne tajniki programowania. Wydarzenie dostarczyło sporo emocji, ale przede wszystkim było okazją do zrealizowania kilku ważnych celów. Studenci mieli okazję, by obcować z praktycznym podejściem do programowania i specjalistami z branży. Firmy należące do BKI uzyskały możliwość dotarcia do wartościowych potencjalnych współpracowników. Natomiast Bydgoski Klaster Informatyczny po raz kolejny wykazał się w aspekcie użytecznej edukacji w regionie.

Zespoły rywalizowały ze sobą, dlatego po prezentacji nastąpiło wyłonienie zwycięzców konkursu na najlepszy projekt – największe uznanie zyskało opracowanie czujnika zanieczyszczeń powietrza z oprogramowaniem.

Zwycięskiemu zespołowi serdecznie gratulujemy!

W przypadku pytań lub zainteresowania tematem, serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Udostępnij innym

Masz pytania? Zadaj je na forum, rozwiążmy je wspólnie.

Twój adres email nie będzie widoczny. Pola wymagane oznaczone gwiazdką *

Zacznij korzystać za darmo!

Sprawdź jak działa profesjonalny system zarządzania produkcją OptiMES. 

Kalkulator wdrożenia