Koszyk

5 korzyści systemu APS i jego stosowania

System APS to zaawansowane narzędzie do planowania i harmonogramowania produkcji w czasie rzeczywistych. Doskonale uzupełnia on lukę pomiędzy systemem ERP i MES lub WMS. Poznaj pięć korzyści systemu APS i jego zastosowania w halach produkcyjnych.

Krótka teoria – jak działa system APS?

System APS umożliwia nie tylko planowanie i tworzenie harmonogramów w czasie rzeczywistym. Dostarcza planistom szeregu innych informacji. Dzięki systemowi APS planiści mogą lepiej prognozować potrzeby klientów, przewidywać popyt na materiały czy zredukować marnotrawstwa produkcyjne (np. nadwyżki magazynowe).

Oprogramowanie APS ma zakodowane m.in. takie dane jak: ilość zamówień, dostępność materiałów i maszyn, długość cyklu produkcyjnego. Tak kompleksowy obraz przedsiębiorstwa umożliwia sprawne tworzenie symulacji różnych sytuacji.

5 korzyści systemu APS

1. Szybka odpowiedź na zmiany rynkowe

Dzięki dokładnemu monitorowaniu i prognozowaniu potrzeb klientów planiści korzystający z systemu APS mogą szybko reagować na wszelkie zmiany zachodzące na rynku. Ta korzyść daje ogromną przewagę przedsiębiorstwom działającym w obecnych czasach, gdzie dynamika rynku jest ogromna.

2. Skrócenie cyklu produkcji i zmniejszenie marnotrawstw

Optymalizacja i dokładne tworzenie harmonogramów w czasie rzeczywistym pozwala na minimalizację marnotrawstw (np. czasu czy materiałów). Wpływa to znacząco na zmniejszenie kosztów produkcyjnych.

3. Lepsza obsługa klienta

Wszelkie usprawnienia wynikające ze sprawniej działającej produkcji przyczyniają się do lepszej obsługi klienta. Sprawniejsza realizacja zamówień zawsze jest pozytywnie odbierana przez klientów, czego wynikiem może być zmniejszenie ilości reklamacji.

4. Możliwość planowania produkcji na zamówienie

Ze względu na to, że system APS umożliwia tworzenie planów i harmonogramów w czasie rzeczywistym, to jego unikalną cechą jest także możliwość efektywnej realizacji produktów na zamówienie. 

5. Zmniejszenie kosztów i wzrost zysków

Ostatnią korzyścią, która wynika z ogólnej optymalizacji procesu produkcji, jest wzrost zysków. Symulacje APS pozwalają na podejmowanie najlepszych decyzji inwestycyjnych. Dodatkowo biorąc pod uwagę skrócony czas cyklu produkcji czy zmniejszenie marnotrawstw, bezsprzecznie wdrożenie systemu APS wpływa na znaczącą korzyść finansową przedsiębiorstwa.

Testuj System APS

Możesz przetestować system APS do planowania produkcji, zupełnie bezpłatnie przez 14 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *