Koszyk

System MES w grupie Polmlek. Gratulujemy!

Serdecznie gratuluję nowej inwestycji Grupie Polmlek. Zwykle piszę raczej o treściach edukacyjnych, tak aby obecni i przyszli klienci mogli jeszcze lepiej zarządzać produkcją.    Jednak Grupa Polmlek dokonała czegoś, co koniecznie trzeba nagłośnić. Podając za oficjalną stroną internetową:

3 miliony litrów serwatki na dobę, innowacyjne technologie i standardy farmaceutyczne. W Polsce, a dokładnie w Lidzbarku Warmińskim powstał jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów mleczarskich w Europie. Inwestorem jest Grupa Polmlek,  która stała się liderem produkcji białka serwatkowego i laktozy w tej części Europy.

Jestem zachwycony i zmotywowany jeszcze bardziej, żeby wieść prym w zmianach w polskim przemyśle. Dużo jeszcze pracy przed nami, ale takie wiadomości bardzo nas uskrzydlają. Niesamowite jest to, że Zakład przerabia 3 miliony litrów serwatki dziennie. A proces jest na tyle zautomatyzowany i kontrolowany, że do jego obsługi potrzeba raptem kliku osób. Jak to możliwe? Grupa Polmlek podaje oficjalnie:

Cały proces kontrolowany jest przez system informatyczny typu MES, dzięki czemu w każdym momencie możliwa jest analiza parametrów poszczególnych instalacji i ilości przerobionego surowca. Zakład w 95% wykorzystuje do procesów produkcyjnych wodę wtórną uzyskaną z zagęszczenia serwatki.

Takie wiadomości jasno odpowiadają na pytanie, czy warto inwestować w nowoczesne systemy informatyczne w celu optymalizacji procesów produkcyjnych np. inteligentnie planujących i rozliczających produkcję. Ze swojej strony życzę Grupie Polmlek jeszcze większych sukcesów i to nie tylko na skalę Polski, ale światową.

Cytaty pochodzą z oficjalnej strony internetowej Grupy Polmlek. Zapraszam do lektury całości: http://www.polmlek.com/polmlek/aktualnosci/uroczyste-otwarcie-najnowoczeniejszego-zakadu-w-europie

Sprawdź nasz System MES

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.