System produkcyjny – dlaczego OptiMES?

System zarządzania produkcją OptiMES – rozwiązanie dla każdej branży

Profesjonalna produkcja wymaga dobrego planu, kontroli nad jego realizacją oraz sprawnego rozliczenia i podsumowania działań. Tak duże uproszczenie możliwe jest tylko i wyłącznie w teoretycznych rozważaniach. W praktyce złożoność zagadnień i ogromna liczba procesów zachodzących w związku z produkcją da się zorganizować na wysokim poziomie, jedynie za pomocą odpowiednio dobranego systemu do zarządzania produkcją.

Przykład programu do produkcji OptiMES pokazuje, że takie systemowe rozwiązania mają sens, ale tylko wtedy, gdy są mądrze stworzone i profesjonalnie wdrożone.

Dlaczego warto skorzystać z OptiMES?

Pierwszym z pytań, które pojawia się w kontekście rozważań nad wyborem i wdrożeniem systemu do planowania produkcji, jest to, czy ma to sens w danej branży. Przykład naszego systemu pokazuje, że dopracowany system informatyczny sprawdza się we wszystkich typach produkcji, bez względu na charakter produkcji, a nawet w przypadku przedsiębiorstw działających w innych dziedzinach niż wytwarzanie wyrobów. Jak dotąd, z powodzeniem funkcje systemu wykorzystywane są przez narzędziownie, montownie, wtryskownie, drukarnie, firmy z branży klimatyzacyjnej i spożywczej, a także te zajmujące się produkcją medyczną, dla energetyki, a nawet dla kolei.

Skąd pewność, że system zarządzania produkcją, zadziała w Twojej firmie?

To zależy od kilku kwestii. Od zaangażowania w analizę aktualnej sytuacji na produkcji i określenia momentów problematycznych, wymagających dopracowania. Od wskazania obszarów produkcji, które działają tak dobrze, że warto to wykorzystać jeszcze mocniej. Od wyboru programu do produkcji, odpowiadającego precyzyjnie i kompleksowo na potrzeby pracowników linii produkcyjnych, technologów i analityków pracujących w biurach, czy wreszcie zarządu firmy – w końcu ma usprawniać pracę wszystkich uczestniczących w procesie decyzyjnym i produkcyjnym.

Dobrą wiadomością jest to, że nie trzeba i nie warto robić tego samodzielnie, bo kluczem do sukcesu przy wdrażaniu systemu zarządzania produkcją jest wybór odpowiedniego partnera biznesowego. Takiego, jak zespół pracujący przy OptiMES, który poda jakie informacje zebrać i co obserwować, dokona analiz i niezbędnych obliczeń, wskaże obszary problemowe, a przede wszystkim znajdzie sposób na optymalizację procesu produkcyjnego, wdroży go i jeszcze będzie służył wsparciem serwisowym.

Odpowiedzią na problemy przedsiębiorstw przemysłowych jest właśnie OptiMES. Wszystko za sprawą elastycznych rozwiązań, które da się zaadaptować do wymagań i oczekiwań różnego rodzaju produkcji. Skąd ta pewność? Przykłady dotychczasowych realizacji mówią same za siebie – np. usprawnienie i przyspieszenie procesu produkcyjnego w spółce z branży infrastruktury drogowej (o której można przeczytać tu: https://optimes.syneo.pl/rozliczenia-czasu-pracy-w-firmie-erplast-sp-z-o-o/ ) lub wdrożenie wydajnego systemu i narzędzia komunikacji między administracją a produkcją w firmie zajmującej się kompleksową obróbką metalu (więcej na ten temat można przeczytać tu: https://optimes.syneo.pl/case-study-firmy-tok-art/).

Cechy charakterystyczne systemu OptiMES i efektów pracy z nim są korzystne, bez względu na poziom rozwoju firm go wdrażających. Najczęściej odnotowywane wartości to znaczna oszczędność czasu i surowców, realna kontrola nad produkcją, a także wzrost wydajności, bezpośrednio przekładający się na efekty finansowe. Wszystko to w pełni bezpiecznej i elastycznej formie. Dane przechowywane są w chmurze lub na firmowym serwerze, a raporty dostępne o każdej porze dnia i nocy z poziomu dowolnego urządzenia, którym może być nawet smartfon.

Zespół praktyków

Zespół, który stworzył i rozwija OptiMES to analitycy, programiści i wdrożeniowcy firmy Syneo.pl sp. z o. o. sp. k. z Bydgoszczy. Wspólnie z partnerami działamy w całej Polsce, aby sprawnie wdrażać innowacje, zwiększać wydajność i zacieśniać kontrolę w firmach produkcyjnych.

Poniżej prezentujemy kilka osób, z którymi warto się skontaktować jeśli macie Państwo pytania.

Karol Chęciński
Prezes Zarządu

Najpierw myśli, potem mówi, a jak już powie to… długo jeszcze dzwonią w głowach innych jego słowa. Jego drugie imię to optymalizacja. Szuka możliwości udoskonalenia lub usprawnienia przede wszystkim procesów produkcyjnych, które mają wspierać przedsiębiorców w rozwoju.

Swoim doświadczeniem oraz wiedzą chętnie dzieli się, np. ze studentami. Na co dzień wykłada o zarządzaniu produkcją na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy oraz zaraża studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pasją do zarządzania projektami informatycznymi.

Od początku drogi zawodowej zaangażowany w optymalizację procesów. Dzisiaj doświadczeniem i wsparciem dzieli się z innymi jako lider zespołów: programistycznego, wdrożeniowego i handlowego.

karol.checinski@syneo.pl
+48 517 827 436

Jeśli szukają Państwo kontaktu do zespołu wsparcia technicznego, albo telefonu alarmowego, to podajemy je w zakładce Kontakt.

Dopasowany do potrzeb produkt

Skuteczne metody, dotrzymane terminy i budżety

Zespół OptiMES dotrzymuje terminów i budżetów analitycznych oraz wdrożeniowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu uzgadnia z klientem właściwą kolejność prac i terminy, które dobrze wpasowują się w przedsiębiorstwo.

Korzystniejszy kosztowo bo od producenta

OptiMES jest korzystniejszy kosztowo od rozwiązań oferowanych przez pośredników, bo produkuje go polska firma Syneo.

Praktyczny i wyspecjalizowany w produkcji

Klienci szczególnie chwalą praktyczność i łatwość obsługi, bez zbędnych wodotrysków. Jest to możliwe dzięki współpracy z ekspertami Lean Manufacturing, Bydgoskim Klastrem Przemysłowym i innymi organizacjami zrzeszającymi firmy produkcyjne.

Dla małych, średnich i dużych

Najmniejsza firma klienta korzystająca z OptiMES zatrudnia 8 osób na produkcji, największa 574. To duża różnica! Oczywiście to 2 różne wdrożenia. W każdym razie OptiMES jest dla każdego, również dla Ciebie.

Wspaniałe wsparcie

Klienci oceniają wsparcie i opiekę techniczną po wdrożeniu na 4,8/5. To bardzo wysoki wynik, biorąc pod uwagę, że głównie rozwiązujemy problemy. Na tak wysoką ocenę składa się nie tylko czas rekacji, ale przede wszystkim rozwiązania. Gwarantujemy czas reakcji na terenie całej polski również dzięki partnerom.

Elastyczny, modułowy i wydajny

A do tego automatyzuje powtarzalne czynności jak tworzenie raportów, wysyłanie alarmów, przypominanie o terminach serwisowania maszyn i urządzeń.

Dostępny online

Nie tylko zbiera dane w czasie rzeczywistym, ale również je wyświetla na dowolnym urządzeniu z przeglądarką internetową. Telefon, tablet, komputer – teraz już nie musisz dzwonić do biura, żeby sprawdzić co się dzieje.

Współpraca naukowa

Kształcenie praktyków

Głęboko wierzymy w potrzebę kształcenia praktyków. Szczególnie teraz, kiedy klienci borykają się z presją płacową i niedoborem rąk do pracy. Prowadzimy zajęcia, warsztaty i labolatoria. Angażujemy się też w tworzenie programów studiów.

Jeszcze lepsze algorytmy

Współpracujemy z naukowcami w celu uruchomienia jeszcze bardziej wydajnych i zaawansowanych algorytmów planistycznych i optymalizacyjnych.

Zacznij korzystać za darmo!

Sprawdź jak działa profesjonalny system zarządzania produkcją OptiMES. 

Kalkulator wdrożenia